jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » ocieranie
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

ocieranie

11.04.2010, 20:16 cyrkiel pisze
user
moje ryby ostatnio zaczeły się ocierać o wszystko. czy to jakas choroba? jeśli tak to co mam z tym robić?
z góry dzieki :)


11.04.2010, 22:44 Marco pisze
user
Musisz obserwować swoje ryby ,czy nie dostają wysypki ,bo ocieranie się jest oznaką ospy. Ale może tylko tak po prostu je swędzi ,tak jak ludzi ? ;P

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

12.04.2010, 14:45 cyrkiel pisze
user
a jak wygląda ta wysypka ? (chciałbym wiedziec na wypadek gdyby sie pojawiła)


12.04.2010, 14:47 Gucio_55 pisze
user
Białe kropeczki na ciele.
To wcale nie musi być ospa. Ocieranie się jest również oznaką wielu innych chorób, chociażby pleśniawki.


12.04.2010, 15:51 cyrkiel pisze
user
a jak leczyc ta plesniawke?


12.04.2010, 18:53 Gucio_55 pisze
user
Nie lecz choroby nierozpoznanej. Nie wiesz co jest Twoim rybom, nie lej do baniaka lekarstw.
Jak możesz, daj zdjęcie ryby z objawami choroby. Jeśli nie, opisz je dokładnie, to, że się obcierają, jeszcze o niczym nie świadczy.
Pleśniawka to najczęściej choroba złych warunków w zbiorniku.
Napisz jak długo stoi baniak, jakie NOX, filtracja, kiedy były wpuszczone ryby, czy ostatnio któreś dodawałeś...to pomoże w diagnozie.


12.04.2010, 20:46 cyrkiel pisze
user
chcialem sie tylko dowiedziec, bo nie mialem zamiaru nic lac :) zdięcia postaram sie dodac jak najszybciej :)
niestety niesprawdzam parametrow, staram sie nieingreowc wten mini świat. chyba od poczatku mojej przygody z akwarium uzylem chemi tylko kilka razy (jakies 5, a mam akwarium juz od 10lat) . niedawno doloczyly platki, 9 kwietnia przyciolem roślinki i wyczyścilem przednią szybe z glonów, filtr dzała ok 12godz dziennie pompuje dużo powietrza zewzglendu na duza ilosc ryb. jedzenie podaje 3x dziennie srednimi porcjami ( suche płatki ). :)


12.04.2010, 21:48 Grzesiek pisze
user
Moje rybki od czasu do czasu ocierają się o piasek, ale ze względu na brak jakichkolwiek innych objawów po prostu to ignoruje. Może trzeba przez jakiś czas je poobserwować. Chyba że wystąpiły jakieś inne objawy.

http://www.youtube.com/user/GKpresentuje

13.04.2010, 05:43 Gucio_55 pisze
user
Ja już znalazłem odpowiedź (dziwię się, że Grzesiek nie znalazł ;) )
Filtr MUSI pracować 24 godziny na dobę.
Czy strumień przestaje płynąć po 12 godzinach?
Jak taki filtr ma spełniać rolę filtracji biologicznej i chemicznej?
Zmierz NOx - dobrze radzę.


13.04.2010, 09:38 Grzesiek pisze
user
Nie wczytałem się za bardzo w spawie filtra, choć niewątpliwie masz rację co do czasu pracy. Choć ja swój czasami wyłączam na godzinę czy dwie. A w czasach gdy miałem filtr wewnętrzny to wyłączałem go na noc bo nie dawał spać. Ale nic złego się nie działo. Wydawało mi się że wysoki poziom azotanów będzie widoczny najpierw we florze niż faunie. Choć nie można odmówić toksyczności związkom azotu. Ale czy ocieranie może być objawem to nie wiem.

http://www.youtube.com/user/GKpresentuje

10.05.2024, 01:02 Reklama pisze
user
Odpowiedz