jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » ocieranie
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

ocieranie

13.04.2010, 15:17 Gucio_55 pisze
user
Od początku.
Filtr MUSI działać on line. Fakt, gdy się go odłączyna godzinę czy dwie nic się nie stanie, ale odłączanie na dłuższy czas skutkuje obumieraniem bakteri nitryfikacyjnych. Co więcej, jeśli filtr jest odłączany od zawsze i systematycznie, bakterie nie będą w stanie go zasiedlić.

Co do NOx - pomyliłeś pojęcia ;(
NO3 jest związkiem porządanym w akwarium w odpowiednich ilościach, ma wpływ na rozwój roślin a jego nadmiar lub brak skutkuje wybuchem glonów.
NO2 jest związkiem zabójczym dla ryb i nie ma prawa go być w akwarium (w dużym skrócie myślowym).
Żeby się go pozbyć z akwarium potrzebne są bakterie nitryfikacyjne lub denitryfikacyjne (to już wyższa szkoła jazdy) i właśnie dlatego filtr musi chodzić cały czas.
Podczas dojrzewania akwarium NO2 skokowo wzrasta, jest kilka sposobów na jego zbicie, najłatwiejsze to:
- duża podmiana wody;
- denitryfikator....

Pleśniawka jest najczęstszą chorobą złych warunków w akwarium a poerwszym jej objawem jest pocieranie się ryb o różne przedmioty.
Jak najszybciej:
- Podmiana 50% wody,
- Filtr On Line pracuje,
- Jak możesz, skombinuj wodę z dojrzałego zbiornika,
- Kup testy NO2 (byle nie paskowe, bo są niedokładne)
Obserwuj zachowanie ryb i sprawdzaj parametry NO2, jak wystąpią inne objawy - lecz (najlepszy preparat na pleśniawkę to preparat sera ectopur+mycopur), jak skoczy NOx - podmieniaj wodę.
Po miesiącu warunki w aqua się poprawią i masz problem z głowy a testy do odsprzedania.

Poczytaj również o dojrzewaniu zbiornika i sposobach i rodzajach filtracji.

Przepraszam, użyłem wielu skrótów myślowych, ale myślę, że temat dostatecznie rozbudowałem


Ostatnio edytowane: 13.04.2010, 15:25

13.04.2010, 20:34 Grzesiek pisze
user
Jeśli chodzi o azotany i azotyny (a raczej azotany V azotany III) sprawa jest taka że niektóre bakterii jelitowe są w stanie przekształcać azotany w azotyny przez odłączenie jednego atomu tlenu. Następnie wchłonięte NO2- łączą się z żelazem z hemoglobiny tworząc methemoglobinę która nie ma zdolności do łączenia się z tlenem. Fakt, że bakterie te są w stanie wyprodukować niewiele azotyn więc można chyba przyjąć że to akurat nie stwarza większego zagrożenia. Nie zmienia to jednak mojego zdania że sama obecność większej ilości azotanów w wodzie jest bardzo niekorzystna, nie mówiąc już o obecności azotynów. Ale oczywiście wszystko co napisałeś jest jak najbardziej ok, tylko nie wiem dlaczego napisałeś że pomyliłem pojęcia?? Może to przez moje uogólnienie.

http://www.youtube.com/user/GKpresentuje

13.04.2010, 21:40 Gucio_55 pisze
user
Dodawałem odpowiedź i się wywaliło ;(

Grzesiek - masz rację, źle Cię zrozumiałem, z Twojego postaw wynikało, że jedno i drugie dla Ciebie to to samo.

Myślę również, że nasza rozmowa wchodzi w takie szczegóły, które nie są potrzebne na potrzeby tego tematu, chociaż zaczyna być ciekawie ;)

Co do bakterii jelitowych - masz rację, tyle, że ja piszę o zupełnie innych bakteriach.

Spory szmat temu czytałem to w szczegółach, nie było potrzebne, więc uleciało z głowy (czyli z niczego ;) ), ale chwila z wujkiem google i na pierwszej z brzegu stronie znalazłem całkiem przystępnie napisany opis procesów o które mi chodziło:

"Nitryfikacja jest procesem realizowanym głównie przez bakterie Nitrosomonas i Nitrobacter. Są to mikroorganizmy, które jako budulec własnego ciała wykorzystują podobnie jak rośliny proste związki nieorganiczne: wodę i dwutlenek węgla. Niezbędną do życia energię uzyskują natomiast w wyniku chemicznej reakcji utleniania azotu amonowego do azotynów, a następnie azotynów do azotanów.
W uproszczeniu bakterie Nitrosomonas przeprowadzają reakcję:
NH4+ + 1,5 O2 -> NO2- + 2H+ + H2O + 352 kJ
zaś bakterie Nitrobacter:
NO2- + 0,5 O2 -> NO3- + 73 kJ
W wyniku działalności tych pożytecznych mikroorganizmów następuje przekształcenie stosunkowo toksycznego azotu amonowego (NH4+ i NH3)
w znacznie mniej szkodliwy azot azotanowy (NO3-). Drugi etap nitryfikacji przeprowadzany przez Nitrobacter przebiega znacznie szybciej i cały wytworzony azot azotanowy (NO2-) jest praktycznie natychmiast przetwarzany."


14.04.2010, 08:35 Grzesiek pisze
user
Rozumiem że Ty pisałeś o bakteriach w złożu biologicznym, a ja o jelitowych napisałem raczej w formie ciekawostki :)
Choć zgadzam się że te szczegóły nie są jakoś istotne w tym temacie.

http://www.youtube.com/user/GKpresentuje

10.05.2024, 17:59 Reklama pisze
user
Odpowiedz