jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Aranżacja akwarium » Forum » PIASEK KWARCOWY DO AKWARIUM
rejestracja przypomnienie hasła
Aranżacja akwarium

Aranżacja akwarium

Wystrój akwarium, ozdoby, rozplanowanie, tło.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy16 członków 38 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

bielu bielu (5) Piotrek Piotrek (4)
Odpowiedz

Aranżacja akwarium

PIASEK KWARCOWY DO AKWARIUM

19.10.2012, 18:25 michael82 pisze
user
PIASEK KWARCOWY DO AKWARIUM? co mysliucie o piasku kwarcowym białym 05-1mm do akwa 112l czy mozna go dac jako podloze i czy z czasem nie zacznie robic sie zielony?pozdrawiam


Ostatnio edytowane: 19.10.2012, 18:26

20.10.2012, 03:47 gucio pisze
user
sam piasek bedzie wyglądał super przez pierwsze kilka dni może tygodni ale z czasem zmieni kolor i swój urok
bedziesz miał trochę roboty z utrzymaniem podłoża
jeżeli chodzi o podłoże jako tylko piasek to zależy co chcesz mieć w akwa roślinne czy zwykłe hodowlane dla rybek ?

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

20.10.2012, 20:38 michael82 pisze
user
raczej to i to
czyli rosliny i rybki


21.10.2012, 00:48 gucio pisze
user
ja dałbym tylko substart
ale jak ty chcesz piasek to dałbym coś pod spód

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

21.10.2012, 20:45 michael82 pisze
user
ale wtedy sam substart bez piasku?


22.10.2012, 02:29 gucio pisze
user
??? hhhmmm ???
jak dla mnie to zadaj sobie to pytanie sam
:)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

22.10.2012, 22:33 xxx pisze
user
piasek przeleci przez substrat jak woda przez sito.
nie polecam piasku do roślinniaków bo to jałowe podłoże tworzące strefy beztlenowe,
korzenie jakiejkolwiek rośliny po prostu będą gnić.
sam mam jedno akwarium na samym piasku i teraz żałuję bo nic mi na tym nie rośnie.


23.10.2012, 01:27 gucio pisze
user
locdog pisze:
piasek przeleci przez substrat jak woda przez sito.

nie koniecznie to zależy co dasz pod piasek ja w dwóch akwariach mam
substrat dla roślin Tetra Plant Complete Substrate
piasek pozostałby na swoim miejscu na 100%
ale jak mówisz dalej piasek do roślinnego to nie najlepszy pomysł sam osobiście polecam
jakieś gotowe granulowane substraty
ale wybór należy do ciebie
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

26.10.2012, 13:28 michael82 pisze
user
tez mysle ze gotowe podloze sam mam na ziemi ogrodowej ale bez co2 słabo co kolwiek rosnie nie wspomne o mchu i moczarce gdzie moczarka to bardziej bagienna roslina


29.10.2012, 13:29 pompka96 pisze
user
Witam ja mam piasek od dłuższego czasu i wszystko rośnie bez pomocy jakichkolwiek nawozów,podłoża lub innych wynalazków.Kolor i estetyka wiadomo że po czasie się zmieniła ale nie narzekam.Co do wzrostu roślin ostatnio dodałem do filtra ceramikę wulkaniczna i wszystko ruszyło jak szalone!


28.04.2024, 13:46 Reklama pisze
user
Odpowiedz