jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Aranżacja akwarium » Forum » PIASEK KWARCOWY DO AKWARIUM
rejestracja przypomnienie hasła
Aranżacja akwarium

Aranżacja akwarium

Wystrój akwarium, ozdoby, rozplanowanie, tło.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy16 członków 38 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

bielu bielu (5) Piotrek Piotrek (4)
Odpowiedz

Aranżacja akwarium

PIASEK KWARCOWY DO AKWARIUM

29.10.2012, 23:13 xxx pisze
user
pompka96 pisze:
Witam ja mam piasek od dłuższego czasu i wszystko rośnie bez pomocy jakichkolwiek nawozów,podłoża lub innych wynalazków.

No faktycznie, 4 mało wymagające rośliny na krzyż i ceramiczny stateczek.
Wzorcowe akwarium roślinne.


30.10.2012, 20:12 michael82 pisze
user
Aile tak na kg masz piasku i jaki granulat a na wieszk co dac? bo ogladalem twoja galerie i dobrze to wyglada wszystko zyje


30.10.2012, 21:06 pompka96 pisze
user
locdog pisze:
pompka96 pisze:
Witam ja mam piasek od dłuższego czasu i wszystko rośnie bez pomocy jakichkolwiek nawozów,podłoża lub innych wynalazków.

No faktycznie, 4 mało wymagające rośliny na krzyż i ceramiczny stateczek.
Wzorcowe akwarium roślinne.


To stare zdjęcie!Co do piachu to nie pamiętam granulatu ale kg to około 6-8.
Dodam nowe zdjęcia do porównania.


Ostatnio edytowane: 30.10.2012, 21:07

31.10.2012, 01:13 gucio pisze
user
sorrki pompka96 ale szału to tam nie masz
pomyśl nad jakimś nawożeniem tafli wody albo daj coś pod ten piasek

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

02.11.2012, 13:51 pompka96 pisze
user
gucio pisze:
sorrki pompka96 ale szału to tam nie masz
pomyśl nad jakimś nawożeniem tafli wody albo daj coś pod ten piasek

Gucio nie ma za co przepraszać krytyka mile widziana:).Jak możesz to napisz o co ci dokładnie chodzi ponieważ mnie się wydaje że rośliny rosną dobrze a w porównaniu z poprzednimi miesiącami nawet bardzo dobrze pozdrawiam.


02.11.2012, 15:58 gucio pisze
user
Cytat:
Jak możesz to napisz o co ci dokładnie chodzi ponieważ mnie się wydaje że rośliny rosną dobrze a w porównaniu z poprzednimi miesiącami nawet bardzo dobrze pozdrawiam


chodzi mi o to że gąszczu to tam nie masz kilka roślinek które nie należą jak pisze LOCDOG do zbyt wymagających coś tam rośnie ale na rośliniak trzeba trochę więcej
ale to twoje akwarium i jak uważasz że jest ok to super o gustach się nie dyskutuje
jeżeli michael82 da sam piasek i nie będzie podawał tych jak stwierdziłeś wszystkich wynalazków to wydaje mi się że trochę ciężko mu będzie z roślinkami
sama woda i piach nie załatwią sprawy
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

Ostatnio edytowane: 02.11.2012, 15:58

03.11.2012, 20:22 michael82 pisze
user
Jednak skusze sie na gotowe podłoze bo mam low-tech i nie powiem rosna rosliny ale mech jawajski i moczarka zapomniec nie wiem co jest mam swietlowke 14 watt power-glo i dwie zarowki enrgooszczedne w akwarium jak narazie 45l i jest dobrze choc moglo by byc bardzodobrze ale juz nie długo akwa 112 l prostokatne z pokrywa i swietlowki 2X18w jak myslicie starczy na 112l.Pozdrawiam


03.11.2012, 20:57 pompka96 pisze
user
Gucio dałem czadu ze sprzątaniem przejrzało i mam nadzieję że tak zostanie dam zdjęcia do wglądu.Co do akwarium to nie pisałem że to roślinne,ale po zalukaniu twoich oranżeri trzeba coś w tą stronę pomyśleć.Dzięki za krytykę.Co do wynalazków to 20 lat temu nie było z tym problemu a teraz...Pozdrawiam.


05.11.2012, 01:43 gucio pisze
user
pompka96
krytyki to tam nie było wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat ale chyba tak to odebrałeś
jak już pisałem wcześniej
to twoje akwa i to tobie ma się podobać
co do tych wynalazków to fakt jest tego troche na rynku do wyboru do koloru
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

05.11.2012, 01:54 gucio pisze
user
michael82 pisze:
Jednak skusze sie na gotowe podłoze bo mam low-tech i nie powiem rosna rosliny ale mech jawajski i moczarka zapomniec nie wiem co jest mam swietlowke 14 watt power-glo i dwie zarowki enrgooszczedne w akwarium jak narazie 45l i jest dobrze choc moglo by byc bardzodobrze ale juz nie długo akwa 112 l prostokatne z pokrywa i swietlowki 2X18w jak myslicie starczy na 112l.Pozdrawiam

112 i 2x18 to troche przy mało będziesz miał tego światła wychodzi ci jakieś 0,32W/l
dorzuciłbym jeszcze ze 40-50W tak żeby było jakieś 0,7W/l i było by git

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

27.04.2024, 21:05 Reklama pisze
user
Odpowiedz