jesteś tutaj: Strona główna » Katalog ryb » Akara paskowana
rejestracja przypomnienie hasła

Akara paskowana (Nannacara anomala)

Akara paskowana - Nannacara anomala
Źródło:
Inne nazwy:
Rodzina: Pielęgnicowate (Cichlidae)
Wystepowanie: Ameryka Południowa
Wielkość (samiec/samica): 9 /5
Zalecana pojemność
akwarium:
75 litrów
Zalecana długość
akwarium:
80 cm
Temperatura: 23-28 °C Karta-temp
pH: 6-7
Twardość: brak danych
Charakterystyka: Akara nadaje się do akwarium wielogatunkowego z innymi spokojnymi gatunkami. Agresywna staje się jedynie w okresie tarła, podobnie jak większość pielęgnicowatych. Wtedy też broni swojego terytorium broni i odpędza nawet większe ryby.
Akwarium: Akwarium wielogatunkowe, gęsto obsadzone roślinami. Konieczne są kryjówki w postaci skalnych grot, jaskiń i innych osłoniętych obszarów. Zalecana jest wydajna filtracja.
Pokarm: Wszystkożerna. Chętnie zjada żywe i mrożone larwy komarów, suche płatki i granulaty.
Rozróżnianie płci: Samce są zwykle intensywniej ubarwione i większe niż samice. Mają też ostro zakończoną płetwę grzbietową.
Rozmnażanie: Sprzyjające warunki do tarła to nieco wyższa niż zwykle temperatura, w granicach 26-28*C. Woda średnio twarda. Ikra składana jest w grotach skalnych w ilości 50-300 sztuk. Główną rolę w opiece nad potomstwem przejmuje samica. Jest wtedy znacznie bardziej agresywna niż poza okresem tarła, szczególnie w stosunku do ryb znajdujących się w pobliżu jej terytorium. Młode akary wylęgają się po ok. 3-4 dniach. Należy karmić je larwami solowca i bardzo drobnym suchym pokarmem.
Miejsce w zbiorniku: dno/środek Karta-aqua2
edytuj Widzisz błąd lub chcesz uzupełnić dane (lub dodać zdjęcie)?