jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rozmnażanie i ciąża » Forum » Głupiki:
rejestracja przypomnienie hasła
Rozmnażanie i ciąża

Rozmnażanie i ciąża

Tarło, narybek, ikra, sposoby hodowli.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy46 członków 131 dyskusji

Właściciel

Marco

Marco
Data utworzenia
22.07.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

kubanowy22 kubanowy22 (4294967295) Mlody94 Mlody94 (22)
Odpowiedz

Rozmnażanie i ciąża

Głupiki:

28.04.2010, 22:13 kickowo pisze
user
Dziś ujrzałem 7 nowych malutkich gupików. Oddzieliłem je siatką aby nie zostały pożarte. Mam pytanie:
1. ile małe gupiki muszą być oddzielone od reszty?
2. Czy dla tych małych rybek pokarm może być taki sam jak dla reszty?
3. Co ile powinno się karmić rybki ( w akwarium mam neonki, gupiki)

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Ostatnio edytowane: 28.04.2010, 22:42

29.04.2010, 11:10 joda0103 pisze
user
hej.młode gupiki mogą być karmione pokarmem w płatkach takim jak dla dorosłych ryb,tylko trzeba im z początku bardziej rozkruszać płatki.Ja stosowałam pokarm dla narybku ale niepotrzebnie,sądze ze płatki wystarczą i są lepsze.Muszą być oddzielone conajmniej 2 tyg,aż podrosną.Bo w przeciwnym razie inne rybki mogą je zjeść.Rybki powinno sie karmić przynajmniej raz dziennie(ja karmie dwa razy dziennie ale w mniejszych ilosciach),sypie się tyle pokarmu ile zjedzą w ciągu 30sekund :-).Wiesz że samice gupika podczas jednego zapłodnienia mogą rodzić do czterech razy.Ja tak miałam.Najpierw urodziło mi się z 20młodych,potem była cisza a potem codziennie miałam inne małe rybki.pozdrawiam


29.04.2010, 11:35 Mlody94 pisze
user
Z tym zapłodnieniem to tak nie do końca. Samica może użyć spermy samca ok 4 razy. Ale nie rodzi co dziennie tylko co 4 tygodnie :D (chyba, jestem po testach gimnazjalnych i mogę pomieszać)

www.akwarium-mlody.blog.onet.pl

29.04.2010, 15:50 Grzesiek pisze
user
Przy dużej ilości roślin można odnieść takie wrażenie bo nie widzimy jednocześnie wszystkich rybek, a mogą one różnic się wielkością, przez co wydaje się że są nowe. Ja osobiście nic nie robiłem, żeby zwiększyć szansę młodych, bo gupiki rozmnażają się w takim tempie że i tak jest to problematyczne.

http://www.youtube.com/user/GKpresentuje

29.04.2010, 17:45 Dami pisze
user
popieram joda ale moim zadaniem potrzymaj je w siatce miesiąc i Ci przesrzyją


01.05.2024, 10:21 Reklama pisze
user
Odpowiedz