jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rozmnażanie i ciąża » Forum » Młody narybek Platki
rejestracja przypomnienie hasła
Rozmnażanie i ciąża

Rozmnażanie i ciąża

Tarło, narybek, ikra, sposoby hodowli.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy46 członków 131 dyskusji

Właściciel

Marco

Marco
Data utworzenia
22.07.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

kubanowy22 kubanowy22 (4294967295) Mlody94 Mlody94 (22)
Odpowiedz

Rozmnażanie i ciąża

Młody narybek Platki

22.12.2012, 18:07 Bartek1987 pisze
user
Mam 2-tygodniowy narybek platki niestety tylko 2 sztuki i jeden z nich jest wyraźnie większy czy ktoś wie dlaczego? i kiedy będzie wiadomo jakiej są płci? wiem że jak płetwa odbytowa przekształci się w gonopodium ale kiedy, po jakim czasie to nastąpi.


26.12.2012, 01:47 Madziara pisze
user
Dlaczego jedna rybka jest większa od drugiej- wydaje mi się, że zależy to od tego w jakim odstępie czasowym się urodziły hm... :/ Moja Platka okociła się 31.stycznia i było 50 rybek :D własnoręcznie je wyławiałam do ,,inkubatorka,,:) licząc. Płec moim zdaniem można rozróżnic po kształcie rybki, samce są bardziej zgrabne, płetwa grzbietowa jest większa niż u samicy i ładnie stawiają tą płetwę zalecając się do partnerek :) Gonopodium już przekształcone zauważyłam kiedy miały 9 miesięcy po 10 miesiącach samce już pływają za samiczkami zapładniając je, wcześniej trudno było mi rozpoznac narząd rozrodczy samca ponieważ ,,płetwa,, była bardzo pokarbowana jak normalna płetwa odbytowa u samicy. Dodałam kilka fotek możesz się przyglądnąc im. Jeżeli ktoś nie zgadza się z moimi spostrzeżeniami to proszę się przyłączyc i dyskutowac :)


27.12.2012, 13:07 Bartek1987 pisze
user
Dziękuję za odpowiedz. widziałem Twój narybek i jestem zdumiony tak dużego miotu. moje dwa maluszki narazie rosną zobaczymy co będzie dalej.


28.12.2012, 23:39 Madziara pisze
user
:D Super:D moje rybki oddałam już miesiąc temu do sklepu zoologicznego :( niech ktoś inny się nimi zaopiekuje :D nie mogłam trzymac tak dużej obsady w moim baniaczku. Trzymam kciuki :) mam nadzieję, że bez problemu wyrosną na zdrowe rybcie skoro rosną i przetrwały najtrudniejsze to będą się rozwijały nie zapomnij o dokarmianiu pokarmem roślinnym lubią też wyjadac sobie glony z roślinek i szyb :D


28.04.2024, 18:04 Reklama pisze
user
Odpowiedz