jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Żabienica traci kolor
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Żabienica traci kolor

17.01.2010, 22:51 beata pisze
user
Zakładam Moje pierwsze akwarium 60 l,podłoże granulat torfowy i żwirek 3-5mm.Woda odstała 7 dni natleniona, przefiltrowana. Na początek kupiłam żabienicę argentyńską, miała ładny, żywy zielony kolor po 2 dniach kolor jasnej zieleni ulotnił się, jeden liść zaczął robić się żółty lecz i ten kolor wyparował w przeciągu 5 godzin.Nie wiem co robić,mam czas na zarybianie ale roślinki powinnam wsadzić chyba dużo wcześniej a teraz się boję dokupywać nowe.


18.01.2010, 19:23 gosc pisze
user
Może oswietlenie masz zbyt słabe?


18.01.2010, 20:49 beata pisze
user
Kupiłam zestaw akwa + cała reszta sprzętu i zamontowana w pokrywie żarówka ma 15W. Sprzedawca twierdził, iż jest wystarczająca


19.01.2010, 00:35 Deli pisze
user
zapewne chodzi o oswietlenie:) dolo minimum kolejne 15w co da Ci na 60l 0,5w/l czyli bedzie ok:D ciekaw jestem parametrow wody w akwarium ale nie wydaje mi sie ze w tak swiezym akwarium moze brakowac jakis zwiazkow:P tym bardziej ze masz malo obsade roslin zapewne nie podajesz Co2 i masz male oswietlenie:)
A co do sprzedwacow w sklepach:D to wcisna wszystko nawet rosliny doniczkowe jak wodne:D


19.01.2010, 09:18 beata pisze
user
Wcześniej nie wiedziałam, że trzeba podawać Co2 :P Co do roślinek to musiałam zamawiać i obecnie czekam na dostawę, więc będzie ich trochę więcej:)Sprzedawca faktycznie wciskał mi rośliny tyle że nie doniczkowe ale wymagały różnych temperatur. A propo temperatury to czy w akwarium , przy obsadzie rybek: gupik, neon, kirysek temperatura 24-25 C jest ok.?


19.01.2010, 12:17 Deli pisze
user
moim zdaniem temperatura jest ok jak dolozysz oswietlenia to zapewne jeszcze troche temperatura sie podniesie:) bedzie okolo 27-29 C a co do roznych temperatur w jakich moga zyc rosliny to nie patrz na to poniewaz sa to skrajnosci a kazda roslina pociagnie przy temperaturze miedzy 25 a 32 C. Jak narazie co do CO2 zrob bimbrownie chyba ze masz dostep do butli wysokocisnieniowej ale pamietaj dopiero gdy dolozysz swiatla zacznij z CO2 )

A i odrazu gdy bedziesz utrzymywac temperature dosc wysoka 29-31 C to zapomnisz co to ,,ospa" :))


Ostatnio edytowane: 19.01.2010, 12:20

19.01.2010, 14:19 beata pisze
user
Wiele osób pisze o bimbrowni a Ja nie mam zielonego pojęcia co to jest i jak ją się robi.
Kojarzy mi się z czasami komuny kiedy tata bimber pędził:)


19.01.2010, 15:11 gosc pisze
user
Otóż to;) na tym forum a także na internecie jest wiele opisów jak przygotować ową bimbrownię. Jeśli boisz się, że bedzie nieszczelna, możesz kupić na Allegro pomontowane już korki i rurki, sprawdzone i szczelne.


19.01.2010, 19:04 Quetz pisze
user
A mnie takie uwagi przychodzą do głowy:
1. Piszesz żarówka - ale mam nadzieję, że chodzi o świetlówkę jednak. Bo żarówka 15W to na pewno za mało.
2. Bardzo dziwne, że roślinka zmarniała tak szybko, kilka dni to możliwe, ale nie kilka godzin. Stawiałbym na przemrożenie w transporcie, przesuszenie lub coś podobnego. Niekoniecznie przez Ciebie, może w transporcie do sklepu.
3. Przy świetle jakie masz CO2 to chyba za wcześnie, jak podwoisz światło to wtedy zdecydowanie można zrobić bimbrownię. I Raczej zrobić, bo szkoda czasu na jeżdżenie po sklepach i szukanie gotowych. Mnie zeszło jakieś 10 minut. Potrzebne części: 2 Butelki plastikowe 2L oraz 1L, ok 2m wężyka akwariowego, silikon. Gorącym gwoździem robisz otwory w nakrętkach butelki, w mniejszej 2, w większej 1. 1 wężykiem łączysz 2 butelki ze sobą (tak 30cm) wężyka, mniejszą butelkę napełniasz w połowie wodą, koniec wsadzonego wężyka zanurzasz w wodzie. W drugi otwór w małej butelce wpuszczasz wężyk (tak żeby tylko trochę przeszedł przez nakrętkę). Całość uszczelniasz silikonem. Znaczy się nakrętki przy wężykach. Zwykłym, żadne cuda akwarystyczne. Po 2-3 godzinach dużą butelkę napełniasz w połowie zacierem według wzoru 1410. Wkręcasz butelki w nakrętki (żeby nie uszkodzić świeżego jeszcze silikonu). Pozostały koniec wężyka wprowadzasz do akwarium na dowolnie wybrany dyfuzor (kostka lipowa, wlot filtra wewnętrznego itp.) I gotowe.
Nieszczelności likwidujesz silikonem.
Aha, żadnego zakręcania na noc, bo będzie bum.
Google na hasło bimbrownia wypluje odpowiednie rysunki.


Ostatnio edytowane: 19.01.2010, 19:07

19.01.2010, 20:09 beata pisze
user
To jest świetlówka:)


29.04.2024, 00:06 Reklama pisze
user
Odpowiedz