jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Problem z welonem
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Problem z welonem

26.08.2011, 14:46 Agniesia93 pisze
user
Mam pewien problem..
Mam w akwarium bojownika i dwie samice, dwa mieczyki, dwie tetry szkliste, żabkę, 3 gupiki i glonojada.
Wczoraj kupiłam welona.. Po przyjeździe włożyłam go do akwarium. Cały czas pływa przy dnie... Od czasu do czasu podpłynie do góry i po chwili znowu na dół.. Czy to normalne u welonów??? Bardzo proszę o jakieś rady..Czy powodem może być zbyt wysoka temp.? (W akwarium jest 26stopni)..


26.08.2011, 16:03 glonek pisze
user
Radze obniżyć temperaturę do 22stopni.


26.08.2011, 18:16 Agniesia93 pisze
user
A co z innymi rybami? Będą się dobrze czuć w tej temp.??


27.08.2011, 08:49 gosc pisze
user
Nie będą. Welony są zimnolubne. Akwarium ma 40 litrów? Nie ten litraż, nie ta obsada.


27.08.2011, 21:49 Agniesia93 pisze
user
Temp. nie zmieniałam, i jest ok. Welon pływa tak jakby w stadku z mieczykami, jest bardzo ruchliwy. Po za tym nie powiedziane jest, że welon musi mieć duuuży litrarz... Zobaczcie jak traktowane są w sklepach zoologicznych.. Ja go wzięłam ze sklepu gdzie litrarz akwa miał najwyżej 25l..... A w nim ok 10 welonów... To przepraszam bardzo...tu nie jest mu źle.. Po za tym zdania są podzielone. Jedni mówią, że 40l to za mało a inni że wystarczy... Najlepiej samemu doświadczyć.


28.08.2011, 17:11 Miszczu pisze
user
Post usunięty


Ostatnio edytowane: 28.08.2011, 17:11

28.08.2011, 17:19 Miszczu pisze
user
Agniesia93 pisze:
Najlepiej samemu doświadczyć.
I zamęczyć ryby tak oto ci chodzi bo ty tak robisz rybom powinno się udogadniać najbardziej jak możemy a nie kisić jak kapustę albo ogórki "Anne" dobrze mówi.

ZMIEŃ OBSADĘ !


Ostatnio edytowane: 28.08.2011, 17:20

28.08.2011, 21:10 gosc pisze
user
Oczywiście, że zdania są podzielone. Ci, co trzymają ryby w słoikach uważają, że to jest dobre, a Ci, co trzymają ryby prawidłowo mają rację :) Przykład sklepu jest przykładem żadnym, bo te ryby są tam zazwyczaj chwilowo. Cóż, tak właśnie działają sklepy.
Nie jest mu źle? Pytałaś czy skąd to wiesz? Zacznij robić regularnie testy wody to zobaczysz na jakim poziomie są choćby azotany.
Zakładasz temat, pytasz o opinię, więc ją dostajesz. Uwaga - nie masz o tym zielonego pojęcia. Więc albo przyjmij konstruktywną krytykę i postaraj się zapewnić rybom dobre warunki, albo w ogóle nie baw się w akwarystykę.


29.08.2011, 20:26 jasminaa pisze
user
Tak jak wyżej. Welony potrzebują większego litrażu. To prawda, że często mówi się, że ja jednego welona przypadać powinno minimum 40L wody, ale to wcale nie znaczy, że można welona trzymać w zbiorniku o pojemności 40L. Ryby te trzyma się stadnie, więc powiedzmy na 3-4 rybki powinno przypadać minimum te 100 - 120L. Choć to też zależy od filtracji. Im jest słabsza tym większy zbiornik. Sama mam 4 welony w akwarium 112L, ale żadnych ryb tam więcej nie ma, jest mocna filtracja i dodatkowo gruba warstwa drobnego żwiru, która także działa jak filtr. Pojedynczego welona powinno się trzymać w akwarium nie mniejszym jak 60L.

To było o welonie a tu jeszcze reszta obsady.. Wiem, że każdy popełnia błędy na początku przygody z akwarystyką, ale jak już popełni błąd powinien go naprawić i uczyć się na nim. Lekcja numer jeden, przed zakupem poczytaj o danym gatunku. Laikom się wydaje, że wystarczy wziąć kilka kolorowych ryb, wrzucić do zbiornika i gotowe, a tu się okazuje, że jednak każda ma inne wymagania co do litrażu, temperatury, czy nawet otoczenia.

Radzę teraz przejrzeć dokładnie informacje o każdym gatunku jaki posiadasz i zastanowić się,czy aby na pewno Twoje ryby mają dobre warunki.

Później należałoby zrobić porządek, czyli, albo oddać to co się do 40L nie nadaje, albo kupić większe akwarium i dopasować do niego obsadę.

Przykładowo, ja w zbiorniku 38L mam gupiki endlera (sztuk ok 15 - jeszcze dzieciaczki) i nic więcej.


Ostatnio edytowane: 29.08.2011, 20:29

30.08.2011, 13:18 Agniesia93 pisze
user
Dzięki za otworzenie oczu. Nie myślałam, że to ma jednak znaczenie.. Welona będzie trzeba oddać Albo dać inne akwarium. Ogólnie dzięki za info. Teraz będę się starać poprawić warunki. Co prawda to prawda, że rybom trzeba zapewnić odpowiednie warunki. Pozdrawiam.


29.04.2024, 03:23 Reklama pisze
user
Odpowiedz