jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Akwa 112
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Akwa 112

08.05.2013, 21:28 Alomogardo pisze
user
Witam dawno mnie nie było a zmieniło się wiele otóż zakupiłem w styczniu tego roku akwa 112 od sąsiadki która chciała je poprostu zlikwidować wraz z obsadą. Mieszkańcy to:
1 brzanka sumatrzańska
1 kosiarka
3 tetra czarna
2 molinezje (parka)
3 mieczyk hellera
1 zbrojnik niebieski ( potężne bydle)
2 kiryski spiżowe

No i do tego doszła moja obsada:
4 razbora klinowa
4 neon innesa
4 Danio
1 zbrojnik złoty
1 zbrojnik niebieski

I teraz co z tym zrobić tzn. Nie mam sumienia zabić a oddać też nie bardzo komu więc jak to prowadzić?


09.05.2013, 12:10 badis pisze
user
Moim zdaniem to co niepotrzebne oddać do jakiegoś sklepu zoologicznego.


09.05.2013, 19:59 Alomogardo pisze
user
No dobrze tylko co oddać. Napewno pojedyncze sztuki a dodatkowo muszę dokupić bocje wspaniałą bo mam plagę ślimaka z która sobie nie mogę poradzić. I teraz z czego zrezygnować


09.05.2013, 20:44 Lidiana_84 pisze
user
Witam, jeśli chodzi o bocję to musisz kupić kilka sztuk, a próbowałeś walki ze ślimakami z pomocą Anentome helena. Na 20 l wypada 1 sztuka.
Jeśli chodzi o mnie to zostawiłabym:
kiryski spiżowe
kosiarka- dokupiłabym jeszcze przynajmniej 1 szt

nie wiem jak duży jest ten zbrojnik-jesteś pewien, że to niebieski? bo one nie rosną aż tak wielkie
oddałabym brzankę bo 1 szt to za mało
Nie wiem jaką masz wizję tego zbiornika- jaki ma być docelowo.

Masz nad czym myśleć. Możesz dać ogłoszenie u nas na giełdzie jak się już decydujesz :)
Pozdrawiam.


09.05.2013, 22:53 badis pisze
user
Co do bocji i walki że slimakami to Lidiana_84 dobrze Ci radzi. Ewentualnie można by spróbować z mniejszymi gatunkami jak np: bocja karlowata lub siatkowana. Co do zbrojnikow to jak zapewne wiesz zbrojnik złoty i niebieski to ten sam gatunek ,a jeśli z Twoich trzech zbrojnikow wszystkie okażą się samcami to będą toczyć walki o terytorium więc ja bym oddał jednego i to tego największego. Oddał bym też brzanke.


10.05.2013, 06:44 Alomogardo pisze
user
Do badis co do mniejszych bocji to słyszałem że dobrze sobie radzą z młodymi osobnikami ślimaków natomiast ze starszymi i większymi już nie natomiast bocje wspaniała zje wszystko w mirę swojego wzrostu.

Co do zbrojnika napewno są samce bo ten największy goni te większe jednak nie zawsze i czasami razem żerują. Lidiana_84 nie jestem pewien co do tego czy jest zbrojnik niebieski ale wczoraj udało mi się zrobić mu kilka fotek które są w mojej galerii.

Problem jest ogólnie taki że poprzednia właścicielka nie miała najbledszego pojęcia o akwarystyczny a akwarium trzymała dla 7 letniej córki i kupowała rybki które małej się podobały i o zgrozo często gatunki stadne brała pojedynczo.

Chcę maksymalnie ograniczyć się do kilku gatunków towarzyskich. Dzisiaj przejadę się po kilku sklepach akwarystycznych i zapytam czy ktoś przyjmie pojedyncze sztuki.


20.05.2013, 18:29 pompka96 pisze
user
na ślimaki spróbuj gotowaną marchewkę na spodeczku lub w koszyczku po roślinkach mnie pomogło co do bocji to bocja wspaniała ale to ryba stadna i rosnie duża więc twój wybór.


02.05.2024, 05:41 Reklama pisze
user
Odpowiedz