jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Restart akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Restart akwarium

04.03.2012, 22:30 mario24 pisze
user
Cześć,

Chcę zrobić w najbliższym czasie restart mojego akwarium 40 L po to żeby wymienić podłoże i przy okazji dosadzić kilka roślinek. Jak to najlepiej zrobić żeby nie pozdychały mi rybki.



z góry dziękuje za rady


05.03.2012, 16:55 alaroko pisze
user
Jeśli nie masz kotnika, to możesz ostatecznie wsadzić filtr i grzałkę do miski plastikowej/wiaderka i tam rybki na te 2 tygodnie. Ewentualnie można dodać chemii.


06.03.2012, 08:36 thomas531 pisze
user
jakie 2 tyg, jaka chemia, ryby dajesz do wiadra albo miski do tego filtr i grzałka, tylko nie czyść filtra, zachowujesz w czym się da najwięcej starej wody, co najmniej połowę, u ciebie nie ma jest dużo więc większego problemu z tym nie będzie, wymieniasz podłoże zalewasz starą wodą, dolewasz świeżej jak przy podmianie i gotowe, można wpuszczać ryby, bez chemii i zbędnego męczenia ryb w misce 2 tyg


06.03.2012, 17:21 alaroko pisze
user
Zależy czy dezynfekujesz wszystko, czy po prostu ci się znudził "stary wystrój". Ja jak szukałam w necie, to znalazłam takie rozwiązanie.


06.03.2012, 18:05 thomas531 pisze
user
przecież napisał że chce zmienić podłoże, chemia to najgorsze co można stosować, za wszelką cenę unikać tego i szukać innych rozwiązań.nawet przy nowo założonym akwa, na drugi dzień można spokojnie wpuścić ryby a nie 2 tyg czekać, co do porad, to lepiej dawać poparte doświadczeniem a nie wyczytane w necie, bo można zaszkodzić a nie pomóc


15.05.2024, 15:11 Reklama pisze
user
Odpowiedz