jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » pływanie bokiem,czerwone odchody,duża biała plama między oczami
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

pływanie bokiem,czerwone odchody,duża biała plama między oczami

23.04.2010, 08:11 beata pisze
user
Przez ostatnie trzy tygodnie straciłam kotną gupiczkę ,kirysa a teraz choruje drugi kirys.Wszystkie pływały bokiem i straciły apetyt.Dwa gupiki i dwa mieczyki wypróżniają się kałem o zabarwieniu czerwonym ale apetyt mają (teraz są na głodówce) jakby tego było mało mieczykowi między oczami zrobiła się duża biała plama a łuski ma w niektórych miejscach jakby nastroszone. Parametry wody mają idealne, temperatura stała 26 C, natlenianie filtrem z deszczownią, podmieniam wodę co tydzień 30%, woda odstała przez min 24 godz i uzdatniona.Karmię rybki dwa razy dziennie rano suszoną dafnią, wieczorem płatki. Porcje są malutkie ( dosłownie szczypta).Jedyna zdrowa ryba w moim akwa to glonojad, który przez dwa miesiące urósł 10cm i cały czas przeżuwa. To już moja druga obsada, pierwszą wykończyła ospa i przeżył tylko glonojad. Poradźcie cokolwiek bo moje początki akwarysty jak na razie są trudne i troszkę zniechęcające. Przykro jest wstawać i patrzeć czy rybki jeszcze żyją:(


10.05.2024, 08:35 Reklama pisze
user
Odpowiedz