jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Kiryski
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Kiryski

26.05.2013, 13:25 Kacper09 pisze
user
Witam mam problem z kiryskami posiadałem 3sztuki dwa spiżowe i jednego pstrego samiec spiżowego odszedł w pierwszy dzień po wpuszczeniu a pstry właśnie odchodzi obydwa kiryski to samce tylko samica jest zdrowa wszystkie testy na NO3,NO2,GH,KH,PH,CL2 były idealne temperatura też prosze o pomoc.


Ostatnio edytowane: 26.05.2013, 13:39

26.05.2013, 14:44 simarol pisze
user
a jak je wpuściłeś do akwarium pływały w worku 30 minut prze wpuszczeniem - ja mam 5 kirysów ponad 2 lata i ok jest ale samiec mi pad po około 2 dniach od wpuszczenia- nie wiem dlaczego


Ostatnio edytowane: 26.05.2013, 14:46

26.05.2013, 15:39 Lidiana_84 pisze
user
Witam. Może kupiłeś już chore - zdarza się. Ja kupuję tylko w małym sklepie-sprawdzonym bo też miałam takie przypadki.


26.05.2013, 16:26 badis pisze
user
W akwarium oprócz ryb i roślin znajduje się również wiele różnych mikroorganizmów jak choćby bakterie czy pasożyty. Wiele z tych mikroorganizmów nie szkodzi rybom trzymanym w akwarium w odpowiedni warunkach , natomiast mogą one być groźne dla ryb nowo kupionych i bez odpowiedniej aklimatyzacji wpuszczonych do danego akwarium. Należy pamiętać o tym że już sam transport ryb ze sklepu jest dla nich stresujący i osłabiający , a poza tym woda w sklepowym akwarium może się różnić parametrami od wody w Twoim domowym zbiorniku co dodatkowo może wpływać na zły stan już osłabionych transportem ryb przez co stają się one podatniejsze na różne czynniki chorobowe. Skoro wszystkie parametry wody masz na właściwym poziomie i wszystkie pozostałe ryby wyglądają na zdrowe to może przyczyną padnięcia kiryska było właśnie brak odpowiedniej aklimatyzacji.


01.05.2024, 22:16 Reklama pisze
user
Odpowiedz