jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » bardzo gruba platka
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

bardzo gruba platka

24.01.2013, 15:44 _edzia_ pisze
user
Witam wkleiłam na profilu w zakładkach 'ryby' zdjęcie mojej platki, która w ostatnim miesiącu strasznie przytyła i nie wiem o co chodzi, nie ma plamy ciążowej więc nie jest w ciąży, a nie ma żadnych innych objawów abym mogła ją podejrzewać o posocznice.
Ktoś może wie co jej może dolegać? a może po prostu jest puszysta...:)


24.01.2013, 19:07 gosc pisze
user
Być może jest to zapalenie przewodu pokarmowego.


25.01.2013, 10:43 _edzia_ pisze
user
Witam.
Tyle że oprócz otyłości nie ma żadnych objawów, żre co dopadnie, 'kupki' robi prawidłowe, żadnych zewnętrznych objawów, jest aktywna, wszędzie jej pełno uwielbia skubać glony. Tylko ma sporą nadwagę...

Stosuję kilka różnych pokarmów płatkowych i larwy (teraz akurat wodzienia) na zmianę i jeden dzień w tygodniu postu. Mam ochotę spróbować ją odchudzić. Czy jeśli nie będę karmić przez 3 dni powiedzmy to innym rybom to nie zaszkodzi ?
No i czy one faktycznie maja plamę ciążową jeśli są ciężarne? może moja to jakieś indywiduum ;)


25.01.2013, 19:53 gosc pisze
user
Jeśli niema innych objawów chorobowych to może faktycznie jest w ciąży , ponieważ u platek plama ciążowa nie zawsze jest dobrze widoczna.


29.01.2013, 13:28 _edzia_ pisze
user
Witaj.
U niej plamy w ogóle nie ma. Po 2 dniach głodówki wróciła w miarę do normy i taką utrzymuje, mogła też urodzić w międzyczasie, towarzystwo miało darmowy posiłek;) zobaczymy jak będzie dalej to wyglądać. Najważniejsze że raczej nie jest chora:)

Dzięki za pomoc :)


29.01.2013, 18:25 gosc pisze
user
Witaj. Może faktycznie się okociła. A jeśli tak to być może któryś z maluchów zdołał się gdzieś ukryć między roślinami. Wiele razy mi się zdarzało że choćby takie ryby jak mieczyki , molinezje , czy gupiki kociły mi się w akwarium ogólnym i prawie zawsze jakiś z maluchów , a czasami nawet kilka się uchowało.


31.01.2013, 12:50 _edzia_ pisze
user
Niestety panna pływa utrzymując połowę wagi z przed odchudzania a młodych ani śladu. Widać ten typ tak ma :) jakby się coś działo to jeszcze będę się naprzykrzać ;)

Dzięki za pomoc :)


02.05.2024, 03:31 Reklama pisze
user
Odpowiedz