jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » bojowniki
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

bojowniki

07.07.2012, 09:38 isia207 pisze
user
witam wszystkich jestem nowa na forum ale mysle ze mam powazny problem, otoz moj syn dostal 30 litrowa kule gdzie znajdowaly sie 3 samice bojownika i jeden samiec ( dodam, ze rybki te dostal od cioci gdyz oni wyjezdzali a oni mieli je przez 3 meisiace) nie bylo zadnej grzalki ani filtra tylko jakies kamienie i jedna sztuczna roslina. Nie lubie ryb w kuli wiec kupilam akwarium 60 litrowe grzalke z termostatem filtr z napowietrzaczem oraz zywe roslinki ( nie pamietam jak sie nazywaja ) woda odstala sie 3 dni ale zostal dodany uzdatniacz i wpuszczone ryby ( dokupilam jednego glonojada) po 4 dniach w nowym akwarium samiec bojownika zdechl a samice zachowuja sie dziwnie podplywaja tylko do gory a tak leza na kamieniach jedna nie chce nic wogole jesc 2 pozostale jedza daje im na przemian kulki dla bojownikow firmy tropical i pokarm w zelu tetra freshdelice grzalka jest ustawiona na 26 stopni tak mi radzil pan gdzie kupowalam akwarium i caly osprzet dodam tylko ze nie mam pokrywy a akwarium narazie ejst oswietlane lampka biurowa ale mam zamiar dokupic pokrywe z lampa. Prosze pomozcie mi bo nie wiem co mam zrobic nie chce zeby te rybki zdechly myslalam ze kupujac im normalne akwarium filtr i grzalke beda miec lepsze warunki zycia jednak sadze ze pogorszylam sprawe bo samiec zdechl a samice wydaja sie byc chore. Prosze Was pomozcie bo nie iwem co mam robic.


08.07.2012, 16:06 rainbow pisze
user
Twe akwa nie dojrzało , woda nie przeszła cyklu azotowego i teraz masz problem z amoniakiem. Woda musi być w akwa + filtr + grzałka 2 tygodnie zanim wpuścisz pierwsze ryby , mogłas wpierw poczytać o akwarium a się pospieszyłaś i teraz masz efekt. Żadnych uzdatniaczy nie wlewaj bo to tylko chwyt marketingowy i nic nie pomaga.


11.08.2012, 20:08 grzybek pisze
user
Możesz kupić bakterie do akwa (około 8 zł) powinny przyspieszyć proces dojrzewania ;)


15.05.2024, 02:15 Reklama pisze
user
Odpowiedz