jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Aranżacja akwarium » Forum » Problem z łupkiem filytowym - rdzawe naloty :-/
rejestracja przypomnienie hasła
Aranżacja akwarium

Aranżacja akwarium

Wystrój akwarium, ozdoby, rozplanowanie, tło.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy16 członków 38 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

bielu bielu (5) Piotrek Piotrek (4)
Odpowiedz

Aranżacja akwarium

Problem z łupkiem filytowym - rdzawe naloty :-/

20.03.2013, 19:28 Koder pisze
user
Witam.
Wczoraj przyjechała przesyłka ze sklepu Akwarystyczny24 z zakupionym łupkiem filytowym.
Umyłem kamienie i pozostawiłem do wyschnięcia, ponieważ planowałem z nich posklejać jakąś "konstrukcję".
Wracam dzisiaj z pracy naładowany pomysłami co do owej konstrukcji i co widzę... kamienie mają miejscami rdzawy nalot, po mocniejszym potarciu rudy pyłek zostaje na palcu :-/
Czyżby łupki zawierały związki żelaza? Jeśli tak, to czy jest możliwe, aby było tego tyle, że pojawia się coś jak korozja?
Domyślam się, że to nie nadaje się do akwarium.
Co o tym sądzicie?


21.03.2013, 11:29 bielu pisze
user
Czesc
Łupek filitowy jak najbardziej nadaje sie do akwarium sam taki mam i jest wszystko ok.Pozostaje tylko pytanie czy aby napewno to co kupiles to lupek filitowy? A jesli chodzi o jakies sladowe ilosci zelaza w kamieniu to sie czasem zdarza(zawsze mozna trafic na jakies przerosty zelazowe w pokladach kamienia) spróbuj jeszcze raz je umyc i przeszorowac.


21.03.2013, 19:01 Koder pisze
user
Witam.
Dzięki za odpowiedź :-)
Spróbuję coś podziałać, bo zwrot raczej nie wchodzi w grę, a kasy troszkę wydałem (liczą sobie po 4,50 za kg).
Właśnie, pisałem w tej sprawie również do sprzedawcy, i co otrzymałem...
Pani zaproponowała, abym skontaktował się z ich "kolegą od doradztwa" (jak to określiła) podając mi numer telefonu do owego "kolegi" i adres email.
Jawna kpina. Najwidoczniej sami do końca nie wiedzą co sprzedają.
STANOWCZO ODRADZAM SKLEP "AKWARYSTYCZNY24"
A moje łupki, no cóż, umyję, wyszoruję, zobaczę jutro. Gdyby nadal "rdzewiały" zrobię kilka fotek, wrzucę na serwer i podam linki.


22.03.2013, 10:47 bielu pisze
user
Hej
To czekam na info sam jestem ciekawy dalszych rezultatow. A 4,5 za kg to faktycznie duzo(troche szkoda kasy) ja pracuje na skladzie z kamieniami do ogrodow i u mnie ten łupek kosztuje 0,7zl/kg a ludzie i tak mowia ze to za drogo :)


22.03.2013, 18:11 Koder pisze
user
Witam.
Heh, 4,50 za kg to dużo, ale wczoraj, przekopując neta w poszukiwaniu informacji znalazłem sprzedawcę, który liczy sobie po 12,00 za kilogram ))
Ale do rzeczy, no niestety. Po wczorajszym myciu, szorowaniu, płukaniu... moje obawy pozostały na tym samym poziomie.
Może to nie jest łupek filitowy? A może tak, i ten wygląd a także reakcja na wodę są dla niego normą... Nie wiem, nie mam na ten temat zielonego pojęcia - to nie moja działka.
Obiecane fotki:
http://www.koder.duu.pl/fotki/lupek1.jpg
http://www.koder.duu.pl/fotki/lupek2.jpg
http://www.koder.duu.pl/fotki/lupek3.jpg
Na razie rzecz jasna nic z tego nie kleję, bo gdyby co, szkoda czasu i silikonu akwarystycznego, który też do tanich nie należy.
Dziękuję za zainteresowanie i czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane: 23.03.2013, 13:14

23.03.2013, 19:04 bielu pisze
user
Hej
Z tych zdjec dla mnie faktycznie wynika ze to nie lupek filitowy tylko szaroglazowy(panstwo w sklepie nie wiedza co sprzedaja) ale na pocieszenie dla ciebie ten łupek spokojnie mozesz tez wlozyc do akwarium ten "rdzawy" odcien na powierzchni to poprostu jego cecha wygladu i tu sie nie masz o co bac :D

Pozdrawiam


23.03.2013, 20:27 Koder pisze
user
Witam.
Dzięki za odpowiedź
Trochę jestem zawiedziony, że sprzedano mi nie to co kupowałem, ale z drugiej strony... skoro twierdzisz, że ten kamień też można włożyć do akwa... to już jestem happy
Pozdrawiam i dziękuję


Ostatnio edytowane: 23.03.2013, 20:39

29.04.2024, 08:15 Reklama pisze
user
Odpowiedz