jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » mętna woda w akwarium - co zrobić
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

mętna woda w akwarium - co zrobić

16.02.2011, 15:44 MENEL pisze
user
Witam mam problem woda mi mętnieje wymieniłem żwirek na nowy bo wcześniej miałem gorzej ale to nieważne , opłukałem kamyki włożyłem do akwa. kilka żywych roślinek wode wlałem wcześniej stała ok tygodnia a potem wpuściłem rybki 6 gupików , 2 mieczyki , 1 żaglowiec, 1 brzankę rekinią , 6 neonków, 2 danio lamparcie wszystkie te rybki są małe świeżo kupione karmie je dwa razy dziennie suchym pokarmem (płatki) moje akwa. 100l filtr chodzi non stop temperatura wody 26 c może mam za dużo rybek powiem szczerze że nie mają ciasno może się mylę albo filtr bo jest do 100 l był w standardzie mam zamiar kupić zewnętrzny . Jak możecie to powidzcie co robie zle :)))))))))

Każdy kij ma dwa końce a proca ma trzy

16.02.2011, 15:58 gosc pisze
user
Akwarium w ogóle nie dojrzewało, roślin jest za mało a ryby są źle dobrane.
Na Twoim miejscu po pierwsze zakupiłabym spore ilości rogatka i dodała wyciągu torfowego, które pomogą w stabilizacji parametrów i powinny wyklarować wodę. Podmiany rób przez tydzień ok.20l co drugi dzień, następnie wedle normalnych zaleceń (tj. 30% co tydzień).
Co do obsady: dla brzanki rekiniej i skalara akwarium jest przyciasnawe, radziłabym oddać a na ich miejsce dokupić neonów do 12 szt oraz danio do 8szt. łącznie z obecnymi licząc.


16.02.2011, 16:33 MENEL pisze
user
Wolalbym oddac gupiki i mieczyki poniewaz jak kazdy zapewne zmienie w przyszlosci akwarium na wieksze. Chcialbym zapytac co to jest rogatka i wyciag torfowy, jestem poczatkujacym akwarysta i musze sie jeszcze nieco nauczyc.
jeszcze jedno pytanko mam czy moge dodac glonojady a jesli tak to ile radzisz sztuk.

Każdy kij ma dwa końce a proca ma trzy

16.02.2011, 17:57 brownsugar pisze
user
Wystarczy jak bedziesz karmic raz dziennie.


16.02.2011, 19:02 7775w6a pisze
user
W przyszłości? Tj. kiedy?
Rogatek to roślina akwariowa, po prostu poproś o nią w sklepie. Rogatek zużywa bardzo dużo substancji odżywczych i zapobiega wzrostowi glonów, poza tym produkuje dużo tlenu co jest bardzo przydatne w "ciasnych" akwariach.
Torf natomiast zmiękcza wodę. Ważne, by używając torfu nie stosować oświetlenia ultrafioletowego.
Co do glonojadów, ja polecam otocinklusy (co najmniej 5 sztuk). Poza tym oddałbym skalara, mieczyki, a przede wszystkim brzankę. Te ryby mogą osiągać nawet 25 cm i nie powinno się ich trzymać pojedynczo. Powinieneś dokupić ok. 6-7 neonów, 6 dań (daniów?). Mógłbyś sobie również pozwolić na więcej otosków.


16.02.2011, 19:04 MENEL pisze
user
To co to jest wyciąg torfowy i co potrzeba kupić ???

Każdy kij ma dwa końce a proca ma trzy

16.02.2011, 23:58 Deli pisze
user
ja osobiscie bym tu torfu nie uzywal:P ciekaw jestem jakie masz te zmetnienie zapewne mleko wiec proponowalbym przyciemnic akwarium na 1-2 doby+ jakis dodatkowy napowietrzacz to napewno pomoze... Jezeli zalezy Ci na szybkim ustabilizowaniu akwarium to kup jakies bakterei SERA albo innego badziewia;P(osobiscie nigdy nie uzywalem ale z opini wiem ze to bardzo korzstnie wplywa na przyspieszenie stabilizacji zbiornika) no i kika dni a woda stanie sie klarowna... no i z tym karmieniem zapewne jako poczatkujacy masz tendencje do przekarmiania(tez kiedys sypalem duzo za duzo xD do czasu az nie dowiedziaem sie ze wystarczy troche pokarmu na koncowki palcow tak z 2-3razy dziennie)


17.02.2011, 09:50 rainbow pisze
user
przyciemnienia awka nic nie da , kup węgiel aktywowany , wsypujesz do kubełka w filtrze , korzenie masz w akwa?


17.02.2011, 10:54 MENEL pisze
user
Wczoraj zlałem i wlałem 20l wody a następnie przeczyściłem filtr w środku było bardzo dużo kawałków roślin bo rybki skubały i na razie jest dobrze woda już nie jest mętna .
DELI woda nie była aż taka jak mleko ale zapewne gdybym się was nie za pytał na FORUM to pewnie by się tak stało . :))

Każdy kij ma dwa końce a proca ma trzy

17.02.2011, 10:58 MENEL pisze
user
Nie mam korzeni w akwa ...

Każdy kij ma dwa końce a proca ma trzy

15.05.2024, 08:27 Reklama pisze
user
Odpowiedz