jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Bojownik w akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Bojownik w akwarium

16.02.2011, 16:04 rainbow pisze
user
napisałam"to jeśli chodzi o 25 l - wybieraj małe rybki i max kilka sztuk" --- rybio0oka czy ty myślisz że w 25 l może pływać tylko 1 rybka ??? ja się z tobą nie zgodze , bo nie chodzi mi o jakieś okazy typu 10 cm ( choć ludzie i takie ryby potrafią trzymać w 25l) tylko o małe rybki i kilka sztuk , to oczywiste że w dużym akwa wszystkie ryby będą szczęśliwsze

p.s. w moim przedostatnim poscie gdzie była mowa czy bojowniki mogą być z innymi rybami w ogólnie akwa wypowiedziałam się że tak , a o 25l nie wspomniałam ani słowa


16.02.2011, 22:18 gosc pisze
user
rainbow pisze:
rybio0oka czy ty myślisz że w 25 l może pływać tylko 1 rybka ???
Z bojownikiem bo o nim tutaj mowa - tak, owszem, właśnie tak twierdzę. W tym litrażu przy tej rybie nie ma miejsca na inne gatunki (ewentualnie jeśli ktoś się przypali - kilka samców gupika endlera).
Co do reszty nie przytoczę co powiedziałaś gdyż usunęłaś swój post (?)
Ale nie o to tutaj chodzi, by się wykłócać tylko sobie pomóc (i pomoc nie powinna w żadnym stopniu wprowadzać w kolejny błąd). Tak więc olkaa83, koniecznie poczytaj więcej o pielęgnacji bojowników i prawidłową opieką, info znajdziesz choćby tu: http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=4158


17.02.2011, 09:44 rainbow pisze
user
post usunięty przez przypadek , zamiast " cytuj" niechcący wcisnęłam "usuń" a jak sama wiesz cofnąć tego już nie można , ja też nie będę się wykłucać ale nadal pozostaje przy swoim , chociaż jak wiadomo najlepsze wyjście dla obu stron to kupno większego baniaka na więcej rybek


17.02.2011, 13:30 malizna pisze
user
rainbow pisze:napisałam"to jeśli chodzi o 25 l - wybieraj małe rybki i max kilka sztuk" --- rybio0oka czy ty myślisz że w 25 l może pływać tylko 1 rybka ??? ja się z tobą nie zgodze , bo nie chodzi mi o jakieś okazy typu 10 cm ( choć ludzie i takie ryby potrafią trzymać w 25l) tylko o małe rybki i kilka sztuk , to oczywiste że w dużym akwa wszystkie ryby będą szczęśliwszep.s. w moim przedostatnim poscie gdzie była mowa czy bojowniki mogą być z innymi rybami w ogólnie akwa wypowiedziałam się że tak , a o 25l nie wspomniałam ani słowaJeśli chodzi o 25l to taki baniak nadaje sie na krewetkarium. nawet bojownik potrzebuje trochę ruchu, a w takiej szklance to nie za bardzo może popływać. ja posiadam 2 pawiookie i jednego lipka w 400l i widzę, że im tam też trochę ciasno się robi. DOBIERAJMY OBSADĘ DO WIELKOŚCI AKWARIUM A NIE RÓBMY ZUPY RYBNEJ. DAJMY IM NAJLEPSZE WARUNKI JAKIE MOŻEMY. Moim minimum na rybki to 50l(myślę tu o małych rybkach dorastających do 5-6cm). Jeżeli zakładamy akwarium w pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się z CYKLEM AZOTOWYM, Dojrzewaniem wody i tego typu zagadnieniamy, potem wymaganiami danego gatunku, żeby nasze pociechy w przyszłości nie pływały w swoich "odchodach" i żeby rozwijały się prawidłowo.


Ostatnio edytowane: 17.02.2011, 13:30

17.02.2011, 14:42 gosc pisze
user
Racja, jednak jeśli właścicielka tematu nie może sobie pozwolić na większe akwarium, to gęsto zarośnięta 25-tka dla 1 bojownika jak najbardziej wystarczy (poprę to tym, że sama tak trzymam i nie widzę objawów mówiących 'przeciw').


17.02.2011, 22:11 brownsugar pisze
user
Moim zdaniem dla jednego bojownika 25 l i duzo roslin. Piszesz, ze woda ma 22 stopnie. Bojowniki to ryby cieplowodne i powinnas miec gdzies 26-27 stopni. Bojownik moze byc sam, nic mu nie bedzie. Dla mnie najwazniejsze jest teraz abys wlaczyla grzalke, bo nikt z nas nie lubi marznac..


18.02.2011, 17:40 Arterix300 pisze
user
Z tego co mi wiadomo Bojownik moze żyć spokojnie w przedziale temperatur 22-28 stopni przyczym podniesienie temperatury
do 28 stopni (podwyzszona tem.dla Bojownika ) symuluje tarło. Czym nizsza temperatura w zakresie22-28 tym dłuzsze zycie naszej rybki nawet do 3 lat.


18.02.2011, 23:00 gosc pisze
user
Owszem, ryba żyje dłużej bo obniżona temperatura opóźnia metabolizm, a że ryby są zmiennocieplne to jest to stan podobny do hibernacji. Ale nie jest to zdrowe i zwierzę jest zwykle osowiałe, dlatego należy zapewnić mu optymalną do życia temp. 26-27 stopni.


19.02.2011, 22:25 Arterix300 pisze
user
Co do tego metabolizmu oczywiscie zgadzam się tu tylko taka ciekawostka podobno najbardziej humanitarna śmierć dla nieuleczalnie chorej rybki która padnie Jest przeniesienie jej w jakims zbiorniku do zamrażarki brr.Gdzie funkcje życiowe zwalniaja do śmierci.


20.02.2011, 11:59 gosc pisze
user
Owszem, choć nie wszyscy są co do tego zgodni i poleca się inne metody eutanazji. Ale to duży OT, temat był odnośnie polepszenia warunków dla ryby i tego się trzymajmy


27.04.2024, 02:29 Reklama pisze
user
Odpowiedz