jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Bojownik w akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Bojownik w akwarium

23.02.2011, 09:10 olkaa83 pisze
user
CZeść!
Mam już to akwarium, grzałkę (nastawiłam na razie na 25 stopni) i filtr. Awkarium jest z pokrywą, w która wbudowana jest lampka energooszczędna (daje troche niebieski odcien). Z szafką tez sobie poradziłam. Pytanie mam teraz takie: Jak dlugo mam czekac zanim dam tam swojego bojownika??? Dałam uzdatniacz wody, sól. Roślny musze jszcze kupic. Na razie mam rogatka tylko. Więc kiedy mogę wpuścic mojego Fileta?
Druga sprawa. Widzę, że toczą sie tutaj spory odnośnie trzymania bojownika w 25l z innymi rybami. Moge go zostawic owszem samego, ale myslalam może nad neonkami. Chcialabym przede wszystkim, ze moj bojownikm był bezpieczny, żeby inne ryby mu nie obgryzały płetw. Nie chcę mieć wielu ryb, ale myslalam, zeby chociaz jakies trzy rybki ( w przypadku neonek 5) miec jeszcze. Czekam na odpowiedz. Pozrawiam.


23.02.2011, 11:32 rainbow pisze
user
poczekaj kilka dni i go wpuść , pewnie nic by sie nie stało gdybyś od razu go tam wpuściła tylko dodaj tą wodę co on teraz w niej siedzi , moim zdaniem możeż dodać kilka neonek do niego , sama tak mam i nikt nikomu krzywdy nie robi , pewnie podniosą się głosy że do 25l należy tylko samego bojownika ale ja tam mam inne zdanie


23.02.2011, 16:55 7775w6a pisze
user
25 l to trochę za mało na hodowanie stada neonków. Najlepiej kup krewetki Amano (2-3 sztuki). Jeśli koniecznie chcesz kupić inne rybki, to najlepiej jakieś denne np. kirysek karłowaty.


23.02.2011, 23:19 olkaa83 pisze
user
Dziękuję za rady. Prosze o więcej :) Mam kupiony zestaw, w zestawie było oczywiście akwa, pokrywa z żarówką, filtr, grzałka, żwirek. Zestaw nazywa sie Startup 40. Grzałka z HAILEA Cb-8300, filtr HAILEA HL-BT200. Mam jeszcze grzałkę, którą kiedyś kupiłam ELITE MINI SUBMERSIBLE z Hagena. Która jest lepsza?????? Głownie chodzi mi o BEZPIECZENSTWO moje i ryby (żeby się nie zagotowała, żeby nie było zadnego spiecia). Z góry dziękuję za odpowiedzi.


24.02.2011, 10:15 rainbow pisze
user
każda grzałka jest dobra , tylkjo musisz ustawić jak ma termostat na np 25 stopni , jak nie ma termostatu to musisz pilnować , ale o ugotowaniu nie ma mowy chyba żebyś miała grzałkę o dużej mocy i grzała by non stop


24.02.2011, 15:43 olkaa83 pisze
user
Mam termostat w tej grzałce, zastanawiam sie tylko nad jakością - chodzi o bezpieczenstwo. Boję sie, ze dojdzie do jakiegoś spięcia skoro mam taki chinski sprzet.


27.02.2011, 16:53 Arterix300 pisze
user
A co dzisiaj nie jest z Chin ?


27.02.2011, 18:50 7775w6a pisze
user
Też kiedyś miałem taką grzałkę (nawet chyba taki sam zestaw) i nic się nie stało. Ważne tylko, by grzałka nie dotykała podłoża, ani szyby.


19.04.2024, 19:51 Reklama pisze
user
Odpowiedz