jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Wszystko o CO2 » Forum » nawozy
rejestracja przypomnienie hasła
Wszystko o CO2

Wszystko o CO2

Wszystko o dwutlenku węgla w akwarium.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy5 członków 18 dyskusji

Właściciel

admin

Administrator
Data utworzenia
06.09.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

basta26 basta26 (9) Miszczu Miszczu (3)
Odpowiedz

Wszystko o CO2

nawozy

12.06.2013, 20:32 michael82 pisze
user
Witam czy poradzi ktos? a propo nawoz do akwarium dla roslin bo podaje co2 z bimbrowni ale musze jakies macro elementy ,chcialbym kupic cos sprawdzonego .Czy podpowie ktos?.


13.06.2013, 10:23 _edzia_ pisze
user
A widać że Twoje rośliny koniecznie potrzebują ich? wystarczy lekko przesadzić z nawożeniem i mamy zabawę z glonami.


13.06.2013, 10:48 Lidiana_84 pisze
user
Witam. Przyłączę się do tematu :) michael82 ja co prawda od 3 dni mam bimbrownię z Co2 , ale nawoziłam już wcześniej rośliny.
Używam nawozów w płynie z serii aqua art - bardzo łatwo się je stosuje i dozuje.
Fakt, że musisz w takim przypadku uważać na glony tak jak pisze _edzia_.
Jak masz mało roślin i one nie wykorzystają składników, to zostanie świetna pożywka dla glonów.
Pozdrawiam :)


13.06.2013, 13:38 _edzia_ pisze
user
Miesiąc temu włożyła 3 kulki nawozowe z racji tego że żabienica mi marniała, i nic więcej nie stosuje i nie stosowałam oprócz Co2 oczywiście, i od tego czasu pojawiły mi się krasnale nie wiedzieć czego ;/ może wystarczyłaby jedna? teraz już musztarda po obiedzie...


13.06.2013, 14:06 Lidiana_84 pisze
user
Ja miałam krasnale w małej ilości ( na nurzańcu ), kupiłam ampularię i nic nie mam :) Nawet ostatnio kupiłam roślinę z glonami (podobała mi się) i jest już czysta. Nie wiem czy to ślimak je zjada na 100% czy to że leję nawozy (wcześniej zanim zbudowałam bimbrownię lałam carbo w płynie) ale problemu nie ma już z krasnalami ani innym dziadostwem. A żabienicę proponuję przesadzić w inne miejsce i obserwować ja tak robię :)


13.06.2013, 16:05 _edzia_ pisze
user
To już jej 3 miejsce i nawet nawóz nic nie dał, po prostu skarłowaciała i już, choć przy moim świetle powinna raczej wyciągać się do góry :) na glony też lałam carbo, miałam nitki, ale wolę nie przesadzać z nim, jakoś mam obawy...Póki co daję radę usuwać krasnale ręcznie, ale jak przesadzą z ilością to sięgnę znów po carbo:)

Mówisz ampularia...? mam cudaczka i świetnie daje sobie radę z zielenicami i wszelkim innym dziadostwem na wszystkim co w miarę płaskie żeby się przyssać, nawet do kokosa, (szyby mam jak kryształ:) choć różnie o nim piszą na necie.
Może spróbuję jeszcze ampularię kupić choć nie lubię ślimaków. bleee


13.06.2013, 16:30 Lidiana_84 pisze
user
Z tym ślimakiem to na serio ;) Mojej sztuki kokos w ogóle nie interesuje, to teren zbrojnika hehe.
Ale za to rośliny objada ze wszystkiego - to taki mój ogrodnik ;)

Spróbuj przesadzić w inne miejsce żabienicę (tak żeby miała wolną przestrzeń) myślę, że to pomoże. Sprawdź stan korzeni, możesz też je przyciąć. Zresztą wiesz jak dbać o rośliny, Twój zbiornik mówi sam za siebie. Pozdrawiam.


14.06.2013, 09:39 michael82 pisze
user
Okey Lidiana a mozesz podacx dokladniejsza nazwe? bo jest tam tego duzo.:)


14.06.2013, 10:47 Lidiana_84 pisze
user
Jasne :) Wymienię Ci mój zestaw Planta Gainer: Clasic, Pro Ferro+, K+, Carbo.
Możesz sobie jeszcze dobrać dla roślin zielonych Pro Mackro lub Micro Green, do czerwonych Red. Jest tego dużo. Wiadomo, że wszystko z umiarem ;)


14.06.2013, 15:53 gucio pisze
user
polecam zestaw nawozów Easy-Life
stosuje się je bardzo prosto według zaleceń producenta :)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

16.04.2024, 20:33 Reklama pisze
user
Odpowiedz