jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Wysokie NO3 w nowym akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Wysokie NO3 w nowym akwarium

23.09.2009, 10:38 dzygi pisze
user
Witam jestem dopiero raczkującym akwarystą, więc potrzebuje pomocy.

Posiadam w miarę nowe akwarium 126l.

Filtr Eheim Aquaball 2210
napowietrzacz Tetra


kupiłem test 5in1 i wyszło mi że NO2 i NO3 mam podwyższone i to o dużo.
NO3 = 100
NO2 = 10 lub 15

pozostałe pH, gH, kH w normie.

oczywiście zaczynają mi się glony tworzyć np na statku

Proszę o PILNĄ pomoc jak to zredukować. !!!

Pozdrawiam

23.09.2009, 11:08 pelasia105 pisze
user
ja również miałam problemy na początku z No3 u mnie wahało się pomiędzy 100-120 :( cud że mi rybki do góry brzuchem nie pływały . ja wsadziłam do filtra wkład z wypalanej glinki , posadziłam roślinki i raz w tygodniu robiłam podmiankę wody 15-20% . teraz No3 jest w normie.


23.09.2009, 15:07 dzygi pisze
user
Mam ten sam przypadek:/

kupiłem 2 dni temu Zoolek Aquafix NO3
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Zoolek_Aquafix_NO3__25_23_183___5005[/url]

tylko właśnie się zastanawiałem czy to działa.

2 torebki włożyłem do ostatniego zbiorniczka Filtra a jeden wisi przy wylocie powietrza z filtra tak żeby przez niego przepływało powietrze. oczywiście staram się raz na 5 dni wymieniać gdzieś 10litrów wody (z uzdatniaczem) w akwa 126l.

Jeżeli źle robię proszę o info co poprawić.

czy lepiej kupić
JBL ClearMec e700/e900
http://www.allegro.pl/item741818343_jbl_clearmec_e700_e900_wklad_na_no3_no2_nh4.html

bądź

JBL NITRATEX
http://www.allegro.pl/item739057590_jbl_nitratex_najlepszy_wklad_na_no3_azotany.html
http://www.allegro.pl/item741826747_jbl_nitratex_e700_e900_wklad_na_no3_azotany.html

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane: 23.09.2009, 15:16

23.09.2009, 16:09 pelasia105 pisze
user
wiesz co mi pomogła glinka nie dostałam w sklepie Zooleka więc kupiłam Filtrusa i roślinki ale bez podmian wody nic by to pewnie nie dało . A nie przekarmiasz rybek przypadkiem?? bo ja dawałam im troszke za dużo jedzonka i to też przyczyniło się po podwyższonego No3 . Z tego co przeczytałam na różnych forach Zoolek Aquafix NO3 - zdaje egzamin i pomaga .


24.09.2009, 11:19 Anais pisze
user
Myślę, że jedynym sensowyną rzeczą jaka można zrobic są opdmiany wody a nie podawanie chemicznych preparatów. :)

Azotyn to pordukt posredni w biologicznym cyklu akwarium. Poziom NO2 w akwarium powinien wynosić O ponieważ NO2 jest zamieniany na NO3 (w dobrze działającym zbiorniku).

Zawsze najpierw powinno się stosować metody naturalne regulacji parametrów wody - dopiero gdy one zawiodą stosować preparat :)

Wydaje mi się że do regulacji NO3 wystarczą spore podmiany wody (nie gwałtowne oczywiście).

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

24.09.2009, 15:24 dzygi pisze
user
jedzenia dostają tyle co mi między 2 palce wejdzie.

mam 3 Aquafix i codziennie 10l wody podmieniał będę zobaczymy co z tego wyjdzie:)

dziękuje za pomoc na chwilę obecną.

Pozdrawiam

24.09.2009, 19:14 Anais pisze
user
Bakterie możesz dodać zawsze - choć to trochę strata pieniędzy, lepiej raz dobrze je wyhodować i odpowiednio dbać o wodę a będą sobie szczęśliwie żyły :D

Ale tak jak mówię NO3 najlepiej obniżać przez podmiany wody a nie preparatami. ^^

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

28.09.2009, 07:07 dzygi pisze
user
Już mi się odechciało.

;(


w piątek podmieniłem wodę i wyjechałem na weekend. w sobotę nic nie było robione, w niedziele jak wróciłem w akwa było rozpuszczone mleko i woda śmierdzi ;((((((((((((((((((((((((


PROSZĘ O POMOC !!! ;( ;( ;(

Pozdrawiam

28.09.2009, 07:50 pelasia105 pisze
user
szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia co tam mogło się wydarzyć a zrobiłeś test w tej wodzie?? jakie wyniki były?? o właśnie zasiadłam do mojej książki i oto co tam jest napisane
"........ powodów tzw "mlecznej wody" jest wiele , miedzy innymi :
za słaba filtracja , inwazja pierwotniaków , przekarmienie oraz zbyt duża ilość ryb....." tylko tyle jak narazie mogę podpowiedzieć


Ostatnio edytowane: 28.09.2009, 07:58

28.09.2009, 10:44 Anais pisze
user
Podaj ponownie bakterie do akwa np firmy sera
http://www.sklepmalawi.eu/SERA_NITRIVEC_50ml__biostarter_p1992.html

Wcześniej możesz przefiltrować wodę przez węgiel aktywny (około tyg do 10 dni).
Następnie podaj do akwa te bakterie oraz witaminy dla ryb (po kuracji węglem powinno sie je podać gdyż zostały z wody usunięte zarówno szkodliwe jak i te dobre zwiazki chemiczne).]

Filtracja i węgiel powinny usunąć "białą wodę" i zapach.

Na przyszłość dbaj o podmiany wody i filtr. Szczególnie czyść odpowiednio filtr w wodzie z akwa gdyż inaczej wypukasz z niego bakterie. Brak bakterii w akwa jest jedna z przyczyn "białej wody". Nie przekarmiaj rybek bo wtedy podniesie się pozom azotanów w akwa.

Nie załamuj się i nie poddawaj Akwarystyka to piękne hobby ale niestety czasem zdążają się porażki...

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

Ostatnio edytowane: 28.09.2009, 10:45

20.04.2024, 04:38 Reklama pisze
user
Odpowiedz