jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Obsada akwarium o poj. 50 litrów.
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Obsada akwarium o poj. 50 litrów.

25.03.2014, 15:31 Krynia2309 pisze
user
Witajcie!
Jestem tu nowa i chciałabym się o wszystko dopytać względem obsady. Mam akwarium 50 litrowe, kupiłam już gruby i średniej wielkości żwirek, ale urządzanie akwarium i dobieranie roślin pochłania mnie bez reszty. Chcemy wraz z mężem założyć w akwarium filtr zewnętrzny, ponieważ elektrownia w naszej miejscowości w której mieszkamy bardzo często wyłącza prąd, bawiąc się nim , co chwila go wyłączając i włączając.

Czy mogłabym w moim akwarium mieć np. :

Brzanka Denisona szt. 6
Neonek Inessa szt. 7-9
Szczupieńczyk pręgowany szt.3
Pielęgniczka żółta 1 parka
Otosek Zebra szt.2
i może jeszcze Zmienniak plamisty szt.3

Wymieniając powyżej wymienione rybki kierowałam się ich wymaganiami co do temperatury oraz ph wody. Postawiłam na różnorodność gatunkową i kolorystyczną o podobnych wymaganiach.
Proszę o poradę (nie krytykę) i o ile to możliwe: korektę obsady, bądź też i inne podpowiedzi.

Pozdrawiam w pasji. :)

25.03.2014, 17:27 frasunek30 pisze
user
Witam cie serdecznie. Zakładając akwarium to fajna sprawa ale wiedz ze trzeba się zdecydować co do wystroju za w czasu by później nie robić zbędnego zamieszania i plątania się z korzeniami lub roślinami. A jakie rośliny planujesz posadzić w akwarium i jakie masz oświetlenie???Nie zapomnij o podłożu dla roślinek by im fajnie się rosło i cieszyły oko twoje :). Co do obsady to ja moja propozycja by była taka:
10x Neonek Inessa
2x pielęgniczka ramireza,
3x otosek,
3x kirysek panda.

Ale jak na początek czyli mile mówiąc dla początkujących akwarystów polecam (neonki,gupiki pawie oczko,bojowniki,molinezje) choć na bojownika trzeba trafić bo bywają czasami agresywne osobniki mi się trafił łagodny jak baranek jak miałem u siebie.

:)

25.03.2014, 20:05 Krynia2309 pisze
user
Pielęgniczka Ramireza odpada bo z tego co wyczytałam, to jest wątła (tzn. chorowita) rybka i jada pokarm żywy, a u mnie najbliższy sklep zoologiczny jest 65 km od mojej miejscowości i nie jestem mobilna (za duży koszt podróży!).

Tak sobie myślę.... a może....? :

10x Neonek Inessa
8x Krewetka Red Cherry
3x Kirysek Panda lub Lamparci
3x Otosek Zebra
8x Szczupieńczyk pręgowany

Co ty na to?
Aha, co do oświetlenia, to w przykrywie akwarium jest jarzeniówka o mocy 15 W. Dać silniejszą?

Pozdrawiam w pasji. :)

Ostatnio edytowane: 25.03.2014, 20:32

25.03.2014, 20:41 frasunek30 pisze
user
No jak u mnie to ramirezki nie chorowały nigdy i jedzą suche jedzenie firmy tropical aż im się pyski cieszą :) ale to tylko propozycja była moja a wybór twój jest :) co do Szczupieńczyk pręgowany to nie zagwarantuje ci ,że nie będzie podgryzał krewetek .On jest raczej trudniejszy do utrzymania niż inne rybki.A jeśli chodzi o oświetlenie to dla roślinek jest dobrze jak jest 0,5W na litr wiec jak u ciebie na 50L to minimum 25W oświetlenie powinno być.

:)

25.03.2014, 20:47 frasunek30 pisze
user
A jaki biotop w akwarium chcesz/chcecie :) zrobić w akwarium swoim???To tez może mieć znaczenie na obsadę w akwarium :)

:)

25.03.2014, 21:02 Krynia2309 pisze
user
O qurna, a co to jest biotop i na czym to ''coś'' polega? Sorki, ale pisałam że ja zielona w tym temacie jak żabka. Oświecisz mnie?

Czyli z tej obsady co proponowałeś najlepsza by była taka:

10x Neonek Inessa
8x Krewetka Red Cherry
2x Pielęgniczka Ramireza (czy można więcej?)
3x Kirysek Panda lub Lamparci
3x Otosek Zebra

A jakie roślinki zaproponowałbyś do wyżej wymienionej obsady?

Pozdrawiam w pasji. :)

Ostatnio edytowane: 25.03.2014, 21:09

26.03.2014, 07:26 frasunek30 pisze
user
Akwarium biotopowe to takie które jest najbardziej zbliżone do warunków naturalnych. Jeśli chodzi o parametry wody, faunę czy florę. Np malawi, tanganika, azja, ameryka itp itd.

http://debian.type.pl/files/aqua/biotop.pdf

tu taki mały link podpowiedzi co i jak :) a co do obsady to daj 2 kiryski a ramirezka może 2 samice do 1 samiec

:)

26.03.2014, 07:59 Krynia2309 pisze
user
Czyli byłoby tak:

10x Neonek Inessa
8x Krewetka Red Cherry
1 samiec + 2 samice Pielęgniczka Ramireza
2x Kirysek Panda lub Lamparci
3x Otosek Zebra

(Doczytałam w necie [na kilku innych forumach, wchodząc gościnnie], że Neonki podgryzają krewetki, i to nie jest najlepsza opcja połączeniowa.)

Gdzieś w necie wyczytałam że są też Szczupieńczyki karłowate. Może takie by uwzględnić w mojej obsadzie?
I do tej obsady będę musiała jeszcze dobrać roślinki.
Jeśli chodzi o filtr, to rozważam zakup filtru zewnętrznego np. takiego: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Eheim_Ec..._21___8769 ,lub na start jakiś filtr kaskadowy (rozważam). Co o tym sądzisz?

Frasunek, dzięki za link - poczytam sobie.

Pozdrawiam w pasji. :)

Ostatnio edytowane: 26.03.2014, 11:13

26.03.2014, 18:34 frasunek30 pisze
user
Filtr zewnętrzny kaskadowy sobie kup by miejsca w akwarium ci nie zabierało. Na allegro jest ich sporo. A co do krewetek i neonków to ci powiem ze ja u siebie mam w krewetkarium same neonki i krewetki i nie widzę by się cos działo między nimi.

:)

26.03.2014, 20:20 xxx pisze
user
Zanim ktokolwiek zacznie doradzać odnośnie obsady to wypadałoby poznać parametry wody.
Neony i Ramirezki nie nadają się do jednego akwarium.
Mają różne wymagania (temperatura wody).
Ramirezy trzymamy w parach. To bardzo terytorialne pielęgniczki.
Para musi być dobrana. Większa ilość samic w tak małym akwarium grozi rzezią.
Krewetki będą idealną żywą karmą dla Ramirezek...
Kiryski i otoski to ryby stadne. Minimum 6 sztuk.
W mniejszej ilości będą mało ruchliwe.
Najważniejsze są parametry wody, których nie znamy.


Ostatnio edytowane: 26.03.2014, 20:23

24.04.2024, 06:47 Reklama pisze
user
Odpowiedz