jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Obsada 30l
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Obsada 30l

17.05.2013, 10:52 jasminaa pisze
user
Chyba dlatego, ze większość osób uważa akwarium z jedna ryba za puste. Mnie moje 26L z bojownikiem bardzo cieszy, kiedy widzę zadowolona, aktywna rybę, która korzysta z danej jej przestrzeni :).

30L nie daje niestety zbyt dużego pola do popisu jeśli idzie o gatunki ryb które można w nim trzymać, ale mam nadzieje ze kolega znajdzie gatunek odpowiedni do litrażu i jednocześnie taki który mu się podoba.

Pozdrawiam! :)


19.05.2013, 17:43 Koder pisze
user
simarol pisze:
mi ampularie skalary załatwiły poobgryzały i one zdechły nie mam żadnych ślimaków
Witam.
Kolego, mowa o zbiorniku 30-to litrowym, więc tutaj skalarów raczej nie będzie ;-)
...Ale różnie z tym bywa. Niedawno trafiłem w zoologu galerii krakowskiej na sytuację, gdzie kupującą pytała o obsadę do 10-ki. Sprzedawca oczywiście zaoferował wszystko co ma. Pytanie kupującej; "czy ta rybka może mieszkać z tymi innymi w 10-ce?" - odpowiedź; "oczywiście, nie ma problemu" i tu racja, sprzedawca nie ma z tym problemu, on po prostu chce sprzedać jak najwięcej i bezczelnie żeruje na nieświadomości niedoświadczonych kupujących.
To tak na marginesie.
Nie mniej jednak, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, wybierając się do sklepu po rybki, weźmy ze sobą kogoś, kto nie da się omamić sprzedawcy.


08.06.2013, 20:31 super909 pisze
user
I jeszcze pytanie mam już 4 gupiki i 2 kiryski
Potrzebuje jakiejś ryby o glonów.
Czy mógł bym dorzucic do akwa dwa otoski wiem że powinno być wiecej ale litraż ;/


09.06.2013, 08:31 Lidiana_84 pisze
user
Witam. Ja proponuję Ci ampularię, jest piękna i świetnie zjada glony. Otoski też mogą być, ale są wrażliwe na parametry wody a w 30l możesz mieć problem ze stabilizacją.Dla otosków woda powinna być miękka przynajmniej na początku. Potem można stopniowo zmieniać parametry i je przyzwyczajać. Stado otosków powinno liczyć min. 6 szt. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane: 09.06.2013, 08:36

09.06.2013, 09:07 super909 pisze
user
ale jak ampuliaria zje glony to sie weznie za rosliny


09.06.2013, 09:11 bielu pisze
user
Kolego wg mnie nie potrzedne sa ci ryby glonożerne.Masz gupiki a to sa doskonale skimery do glonow poczekaj az sie rozmnożą albo dokup jeszcze ze 3-4 szt i zobaczysz jak beda czyscic baniak.


09.06.2013, 10:56 Lidiana_84 pisze
user
Mam ampularię i nie je mi roślin. Wręcz przeciwnie powiedziałabym, że o nie dba. Bielu też ma racje co do gupików, ale ja bym nie zwiększała ich ilości, bo zaraz będziemy rozmawiać o przerybieniu (szybo się rozmnażają). Dużo roślin w akwarium, dobre oświetlenie, stała pielęgnacja i nie powinno być problemu z glonami. Jak będziesz mieć glony to wtedy będziesz się martwić :)


18.06.2013, 09:25 _edzia_ pisze
user
Lidiana ponieważ zainteresowałaś mnie tymi ślimakami, poczytałam trochę o nich i mam obawy...
Wiedziałaś jaki gatunek ampularii wybrać czy Ci się trafiło? Bo z tego co się doczytałam to tylko jeden rodzaj nie zjada roślin Pomacea diffusa czy to prawda? jak na taki akurat trafić:(
Możesz wrzucić fotkę swojego ślimaka?


18.06.2013, 09:49 _edzia_ pisze
user
Oj chyba już sama rozwiązałam zagadkę :)))


18.06.2013, 15:28 Lidiana_84 pisze
user
Właśnie taką mam, to chyba przez przypadek :) Kosztowała mnie jedynie 1zł <lol> Urosła bestia hehe Moja ma brązową muszlę ale też są żółte.
Polecam http://www.applesnail.net/content/multi_languages/polish.htm


15.05.2024, 22:08 Reklama pisze
user
Odpowiedz