jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Jaka obsada do 63l?
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Jaka obsada do 63l?

11.02.2013, 17:39 GillGallat pisze
user
Mam akwarium 63L. A w nim:
-4x razbora
3x kardynałek
1x bojownik
2x samica bojownika
2x gupik (parka)
2x zbrojnik niebieski (jak podrośnie dam go do większego litrażu)

Co myślicie o tej obsadzie ?


11.02.2013, 20:14 gosc pisze
user
Myślę że obsada Twojego akwarium jest całkiem niezła. Co prawda kardynałki wolą nieco chłodniejszą wodę natomiast bojowniki bardziej ciepłą przez co wymienił bym te kardynałki np: na jeszcze trzy razbory ( myślę że tutaj chodzi o razbory klinowe ) ponieważ uważam że stadko tych rybek całkiem fajnie prezentuje się w akwarium. Ewentualnie zamiast tych kardynałków poleciłbym Ci np: prętniki karłowete które podobnie jak bojowniki należą do tzw ryb labiryntowych , a które również można trzymać w mniejszych akwariach.


11.02.2013, 22:00 xxx pisze
user
GillGallat pisze:
2x zbrojnik niebieski (jak podrośnie dam go do większego litrażu)

Nie podrosną. Skarłowacieją.
Ogólnie obsada to dramat.
Ryby z różnych kontynentów w dodatku stadne trzymane w ilości 4 sztuk.
Gupiki trzyma się w haremach lub ewentualnie kilka samców.
Zdecyduj się, które rybki Ci się bardziej podobają.
Czy te z Azji czy te z Ameryki Pd.


12.02.2013, 16:12 GillGallat pisze
user
W akwarium towarzyskim trzyma się ryby z różnych kontynentów.


12.02.2013, 18:15 gosc pisze
user
Dokładnie tak jak pisze GillGallat: w akwarium towarzyskim trzyma się ryby z różnych kontynentów. Osobiście nie uważam że obsada akwarium którą ma GillGallat to dramat. Dramatem by było gdyby w tym akwarium pływały np: duże pielęgnice. Tak jak już pisałem dodałbym do tego akwarium w miejsce kardynałków jeszcze kilka razbor i może z parkę pretników karłowatych , a co do zbrojników niebieskich to faktycznie to akwarium jest za małe.


12.02.2013, 22:18 xxx pisze
user
Akwarium towarzyskie wcale nie oznacza wrzucania do zbiornika ryb o różnych wymaganiach.
Zanim zabierzecie się na poważnie za akwarystykę to proponowałbym najpierw naukę czytania ze zrozumieniem.

cezary, oczywiście, że nie uważasz tej obsady za dramatyczną, ale mimo wszystko pozbyłbyś się tego i tego i tamtego.
Zabawny jesteś.


13.02.2013, 14:09 GillGallat pisze
user
Dobrze już dobrze... Nie ma to jak osobnik, który wie wszystko i o wszystkim. Niestety tacy na każdym forum się znajdą. Masz racje - czujesz się już lepiej ? Nie lubię jak ktoś piszę coś bez rozsądnego uzasadnienia. Dramatyczna obsada ? - była by taka jak bym trzymał 3 bojowniki samce albo 1 neonka... A i skoro cezary jest zabawny to ty za klauna powinieneś robić ... Pochwal się jaki jesteś oczytany i napisz różnice w wymaganiach tych wszystkich ryb skoro każda ma inne - i podaj źródła z których to wyczytałeś bo ja mam też kilka książek w których trzymanie takiej obsady to nie dramat ( ale tacy ludzie jak ty mają zawsze lepsze książki od innych). Wiem ,że nie mam idealnej obsady bo jeszcze się uczę.


13.02.2013, 18:17 gosc pisze
user
Zgadzam się z tym co napisał wyżej GillGalat A ze swojej strony chciałbym się jeszcze zapytać locdoga w którym miejscu napisałem że do akwarium towarzyskiego można wpuścić ryby o różnych wymaganiach. Gdybyś sam też trochę poczytał to nie był byś zabawny pisząc u GillaGgalla że jego obsada jest zła bo ma ryby z róznych kontynentów. Na świecie żyje tak wiele gatunków ryb z których można skompletować całkiem fajne obsady akwariów ( oczywiście żeby było jasne o tych samych wymaganiach). Tak że zanim znowu napiszesz że ktoś ma złą obsadę bo ma ryby z różnych kontynentów to najpierw poczytaj co to jest akwarium towarzyskie.polecam również poczytać co to jest tzw akwarium kontynentalne , a jak będziesz czytac ze zrozumieniem to na pewno znajdziesz różnice. I jeszcze na koniec skoro jestes tak wszystko wiedzący w dziedzinie akwarystyki to tak ja wyżej pisze GillGalllat pochwal się wiedzą i napisz jakie powinny mieć wymagania te ryby.


Ostatnio edytowane: 13.02.2013, 19:31

13.02.2013, 22:30 Madziara pisze
user
:) Nieźle się tu dzieje :P Ja też czekam na mądre przemyślenia krytykującego nas strasznie locdoga :)


14.02.2013, 00:18 xxx pisze
user
Trigonostigma Heteromorpha (zakładam, że Klinowa)

temp: 22-25°C (ciepłolubna)
ph: 6-6,5 (kwaśny)
dH: do 10° (miękka)


Tanichthys Albonubes

temp: 18-22°C (zimnolubna)
ph: 6-8 (obojętny)
dH: do 20° (średnio twarda)


Betta Splendens

temp: 24-29°C (ciepłolubna)
ph: 6-8 (obojętny)
dH: do 25° (od średnio twardej do twardej)


Poecilia Reticulata - rybka twardziel.
Przeżyje praktycznie w każdych warunkach.

temp: 18-27°C (ciepłozimnolubna)
ph: 7-8,5 (od obojętnego do zasadowego)
dH: 4-30° (od miękkiej do twardej)

Ancistrus Temminckii

temp: 20-30°C (ciepłolubna)
ph: 6,5-7,5 (od kwaśnego do obojętnego)
dH: do 15° (średnio twarda)

źródło: akwa-mania.mud.pl i seriouslyfish.com

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć geniusze to rozstrzał parametrów jest.
Wrzucając Kardynałka do reszty tej ferajny fundujesz mu męczarnie w postaci kąpieli w ciepłej wodzie.
Ciekawi mnie też jakie masz parametry wody.
Zapewne bardzo odbiegające od wymagań tych ryb.

Madziara, wydawało mi się, że z Tobą już wyczerpałem temat odnośnie ryb.
Twoja filozofia dopasowywania 1cm rybki do 1litra akwarium jakoś mi nie podchodzi, więc raczej już nie mam z Tobą o czym rozmawiać.


Ostatnio edytowane: 14.02.2013, 00:28

24.04.2024, 11:20 Reklama pisze
user
Odpowiedz