jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Krewetki » Forum » ślimaki" kanibale"- Helenki
rejestracja przypomnienie hasła
Krewetki

Krewetki

Krewetki, skorupiaki, mięczaki, ślimaki i inne.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy21 członków 31 dyskusji

Właściciel

Fabio

Fabio
Data utworzenia
19.02.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

cyrkiel cyrkiel (8) Fabio Fabio (8)
Odpowiedz

Krewetki

ślimaki" kanibale"- Helenki

01.05.2010, 12:27 beata pisze
user
Wreszcie zakupiłam Helenki:) Niestety każdy kto się spodziewa szybkiego pozbycia ślimaków zawiedzie się;( Faktycznie zjadają inne ślimaki ale przy całodniowej obserwacji zjadła jednego. Plusem jest ładny wygląd i to, że się nie rozmnażają
( prawdopodobnie) Pozostają domowe sposoby odławiania nadliczbowych gości czyli ręcznie chyba że ma się duże akwa to można zainwestować w bocję ja niestety mam za małe:(


01.05.2010, 21:09 Gucio_55 pisze
user
Najlepszy sposób - odłowy mechaniczne i brak pożywienia.
Jakąś godzinę po zgaszeniu światła zatoczki wychodzą z ukrycia.
Oczywiście, nie wytępisz wszystkich, ale systematycznie przez dwa tygodnie wytępisz większość.
Jeśli do tego zadbasz o to, żeby nie było resztek pokarmu, często będziesz podmieniać wodę, plagi nie będzie.


20.06.2010, 09:03 tomeczek439 pisze
user
a ja sie z tym nie zgadzam helenki mi skutecznie tępia ślimaki i sie rozmnożyły z 3 mam teraz 5 a z tych ślimaków nie porzadanych co mam jakiś wysyp to zaraz giną wdług mnie to skuteczne śłimaczki


20.06.2010, 13:54 beata pisze
user
Moje dalsze doświadczenia z Helenkami opisałam w grupie -obsada.Muszę się zgodzić z tomeczkiem439. Byłam trochę niecierpliwa.


07.09.2010, 21:39 Smoczaty pisze
user
..ślimaki..plaga to mało powiedziane..echhhh...
opanowały mi całe szkiełko i nie wiem czy nie stworzyły zorganizowanej szajki przestępczej - w tym tempie to pewnie niedługo zaczną żądać dostępu do netu i darmowych minut w moim abonamencie.. ku**a
patent z marchewką się NIE SPRAWDZIŁ
chyba że te gnoje łapią się tylko na marchewki z upraw ekologicznych (moja była z tesco - olały ją centralnie)
wyławiać? .. to jak łapanie motyli na 10ha łące .. one są taaaakieeee szybkie.. jeb**e..
Bocje wspaniałe? ..może i wspaniałe, ale co z nimi zrobić jak żeżrą te #$%^ ślimaki? dokupić ślimaków?
"hoduję" neony-jakieś 12 szt w 3 gat.(dla równowagi zbiornika muszę wyłowić jeszcze ze 3, 2 już się poddały i pływają w szambie... szkoda, że bezwładnie..)
nie jestem fanem chemii w zbiorniku, ale nie ma na nich jakiejś trutki? feromonów żeby bzykały się tylko z grzałką?

pozdr
s.

http://r13.bloodwars.interia.pl/r.php?r=30260

08.09.2010, 13:32 Evcia pisze
user
Ja się bałam wziąć więcej jak jedną helenke, ze względu na dobro krewetek
Które czasem padają ich ofiara. Ale po tym jak zatoczaki i rozdętki rozprzestrzeniły mi się do tego
stopnia że jedna helena nie daje sobie rady, postawiłam sprowadzić jeszcze 5.
Zobaczymy co z tego będzie, ale pewnie za jakiś czas będzie inwazja helenek :)
Oby krewecie nie ucierpiały...

http://betta-dragon.blogspot.com/

14.11.2010, 13:01 anka2010 pisze
user
Od tygodnia mam w swoim krewetkarium (21 l) 2 helenki- podobno to optymalna ilość. Na początku miałam wątpliwości co do ich skuteczności, jednak po kilku dniach zaczęłam zauważać puste skorupki zatoczków. Moje krewetki nie ucierpiały z powodu ich przybycia, nawet małe dumnie paradują po ściankach akwarium


14.11.2010, 18:54 Mati01 pisze
user
Jak myślicie, ile tych helenek powinno być w 112l by był jakiś efekt ? :D Nie zależy mi na czasie


15.11.2010, 07:51 beata pisze
user
W sześćdziesiątce miałam dwie Helenki i wystarczyło, jednakże nie miałam takiego wysypu ślimaków żeby za dnia po szybie chodziły co innego rośliny i ich korzenie ale udało się więc jeszcze raz piszę "cierpliwości" .
Smoczaty, chemia i pułapki jeśli chodzi o ślimaki u mnie się nie sprawdziły, marchewkę zjadł zbrojownik :P


15.11.2010, 14:23 Mati01 pisze
user
Ale ja nie ich nie mam ;] I w ogóle mam bardzo zarośnięte akwarium, więc trochę by to trwało :)


28.03.2024, 23:16 Reklama pisze
user
Odpowiedz