jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » Gałęzatka
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

Gałęzatka

03.02.2012, 19:02 alaroko pisze
user
Mam 30w na akwa 60l, czyli 0,5w/l.

Na podłożu nic nie zauważyłam(może dlatego, że jest koloru brązowego) i na innych roślinach tez nie.

Ale w akwa mam tez mini plagę białych, nitkowatych glonów na szybach, trochę na gałęzatce(widać to trochę na zdjęciu) i mchach(to nie robaki) i takie czarne nitkowate glony na brzegach sagittarii(powoli się ich pozbywam), może to te rodzaje jakoś zaszkodziły gałęzatce...

Już zaciemniłam akwa, ale nie wiem ile dni ma tak zostać i kiedy zrobić te podmiany. Słyszałam tez o jakis naparach z zielonej herbaty. Może coś takiego pomoże? A jeśli już,to jak to dawkować ?


Ostatnio edytowane: 03.02.2012, 19:15

04.02.2012, 00:46 gucio pisze
user
kurcze sam juz nie wiem co to moze byc :(
no ale zobaczymy co sie stanie jak zaciemnisz akwa na 3-4 dni
po 2 dniach zrob podmnianke wody 30 % i dalej trzymaj zaciemnione na jakies 1 do 2 dni i zobaczymy co sie stanie po tym czasie sprobowc nie zaszkodzi moze akurat bedzie poprawa
a co do wywaru z zielonej cherbaty nie robilem czegos takiego tak wiec ci nie moge pomoc
glony nitkowy krasnorost zwalczylem (easycarbo) tak ja ci juz wczesniej pisalem

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

04.02.2012, 10:07 alaroko pisze
user
Zrobie tak jak mówisz i jeszcze póżniej tym EC. Mam nadzieję, że to świństwo odpuści...


PS: Dzięki za pomoc :)


Ostatnio edytowane: 04.02.2012, 10:08

08.02.2012, 17:37 alaroko pisze
user
Dziś odkryłam zbiornik i jakoś nie za bardzo...:(
Gałęzatka dalej brzydka i brązowawa w paru miejscach. Podmienię jeszcze dziś wodę. No i zastanawiam się czy przy okazji nie odmulić jej z ewentualnych resztek tych glonów(o ile to glony). Obniżyłam temperaturę wody o 2 stopnie do 22(jakoś tak mi się pomyślało, że może to jakoś zabije glony)...DESPERACJA :(


09.02.2012, 01:36 gucio pisze
user
no to faktycznie lipa :(
obnizenie temperatury raczej nic nie da rybki ci tylko zmarzna

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

09.02.2012, 18:24 alaroko pisze
user
Rybek i tak jeszcze nie mam. Ale dzis na gałęzatce zauważyłam takie jaśniejsze pęczki więc może się odnawia :)


10.02.2012, 01:48 gucio pisze
user
oby tak bylo :)

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

08.05.2024, 00:30 Reklama pisze
user
Odpowiedz