jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » NALOT NA ANUBISIE I KRYPTOKORYNIE
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

NALOT NA ANUBISIE I KRYPTOKORYNIE

16.03.2011, 13:12 Deli pisze
user
Opis:
Często rośnie na brzegach liści roślin wolno rosnących, powierzchni drewna i urządzeniach mechanicznych. Czasami rośnie w szybkim nurcie lub na wylocie z filtra. Rośnie w kępy czarnych pędzelków do około 0,5 cm długości.
Przyczyny powstawania:
W zbiornikach HT jest wskaźnikiem niskiego lub wahań poziomu CO2 lub zbyt słabego obiegu wody wokół roślin. Brudny filtr i dno również może być przyczyną. W zbiornikach LT często występują w związku ze zmianą poziomu CO2.
Usuwanie:
W HT trzeba zwiększyć poziom CO2 i / lub poprawić przepływ wody wokół roślin. Zeskrobać z wyposażenia i wyciąć zaatakowane rośliny ile tylko można.. Podnieść poziom CO2 powoli do 30 ppm lub więcej, należy przy tym obserwować ryby, czy nie ma przyduchy. Upewnij się, że masz dobry przepływ wody wokół całego zbiornika wraz z lekkim falowaniem powierzchni.
Jeżeli masz LT bez CO2 zmniejszenie podmian może pomóc.
Krasnorosty nie lubią wody miękkiej o odczynie Ph poniżej 6,8.
Przedawkowanie Fluorish Excel (węgiel w płynie) może je usunąć.
tekst Siary z forum holenderskie :)


17.03.2011, 21:56 gosc pisze
user
Witam na 100% jest to krasnorost wiem bo sam walczyłem z tym glonem ok 3 miesięcy.
Przyczyny występowania:

- tzw. "stara woda", czyli woda bogata w kwasy organiczne pochodzące z metabolitów ryb i rozkładu roślin (COD).
- przenawożenie żelazem
- bardzo często krasnorosty występują w akwariach z nieodpowiednią filtracją wynikającą z niedostatecznej mocy filtracyjnej (np. sam filtr wewnętrzny na akwarium 150l) lub słabym rozwojem bakterii nitryfikacyjnych w filtrze.
- niedobór CO2 wywołany brakiem dozowania dwutlenku węgla do wody lub słabą cyrkulacją wody w akwariach zasilanych CO2 (za słaby filtr)
- nieodpowiednie parametry wody (zbyt twarda woda)

Proponuję ci zmierzyć poziom azotanów i fosforanów w wodzie z akwarium jak również w wodzie z kranu, w mojej wodzie studziennej azotanów było tyle, że przy każdej podmianie wody zamiast neutralizować poziom azotanów tylko go podbijałem dokarmiając glony. Proponuję podmienić 3/4 zbiornika wody na świeżą za pierwszym razem i kolejne podmiany co 2-3 dni 50% przez ok 2 tygodnie, dodatkowo zakupiłem na allegro nawóz "SYMFONIA ZŁOTA" i K2SO4 "SIARCZAN POTASU koszt 6 zł, a wystarcza na ok 2 lata, moje rośliny podcinam co3-4 dni tak rosną po tym nawozie. Ja dodawałem do wody w akwa EASY CARBO 4-krotną dawkę zalecaną i glonów się pozbyłem. Glon ze starych liści nie zniknie z czasem wyrastania kolejnych zdrowych pędów odcinaj zaatakowane liście. Mam nadzieję, że pomogłem - powodzenia.


Ostatnio edytowane: 17.03.2011, 21:57

29.04.2024, 04:07 Reklama pisze
user
Odpowiedz