jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » Jak usunąć glony nitkowate?
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

Jak usunąć glony nitkowate?

30.11.2012, 08:53 gregshark pisze
user
Witam Wszystkich zna ktos patenta jak pozbyć sie brunatnic? cos poza wycieraniem recznie szyb?

200l

02.12.2012, 17:30 gucio pisze
user
będe strzelał bo nic nie wiemy o twoim akwarium żadnych wiadomości
to może zwiększ światło
z tego co wiem to przy małym świetle można się tego nabawić
ale nie wiem co tam masz tak więc lol

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

02.12.2012, 18:01 gregshark pisze
user
trafnie , zwiekszone swiatło+dosadzenie kolejnych roslin +2 glonojady i stare rosliny odbiły a brunatnice znikaja

200l

02.12.2012, 23:34 xxx pisze
user
gregshark pisze:
+2 glonojady

No a już na pewno glonojady, które w rzeczywistości nie jedzą glonów, przyczyniły się do zniknięcia brunatnic :)


03.12.2012, 11:19 gregshark pisze
user
moze rzeczywiscie ich udział był znikomy :d ważne ze niema juz tego syfu w akwarium / jest git :D

200l

Ostatnio edytowane: 03.12.2012, 11:22

07.12.2012, 09:49 RobaonG pisze
user
RobaonG pisze:
Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy. jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o akwaria i mam problem z glonami chyba są to glony pędzelkowate wyglądają jak włoski na końcówkach roślin (końcówki roślinek obumierają i odpadają) oraz na lawie wulkanicznej pojawił się zielony nalot. Akwa założyłem około miesiąc temu baniak 180 litrów ph 7,5 GH 19, KH 6 filtr AQUAEL turbo 1000 z gąbką i ceramiką lampa PHILIPS Master TL-D 2x30W/865 1xPhilips T5 24W 865. co jest nie tak. Poczytałem troche temat i czekam na dostawę easy carbo z easylife.
zacząłem stosować easy carbo od 4 dni i widać różnice glony zaczeły znieniać barwe i jest ich zauważalnie mniej. Dziękuje za pomoc koledze gucio. Pozdrawiam


07.12.2012, 11:48 bielu pisze
user
Hej.
A robiles pomiary NO3,NO2,PO4? Nawozisz czyms? Jaka masz obsade? Co2 raczej nie podajesz(a tez ma zbawienny wplyw na rosliny a co za tym idzie zabojczy na glony).Masz młode akwarium wiec pewnie poziom No3 i Po4 dobrze ponad norme a to jedne z glownych przyczyn powstawania glonow(tutaj wazny jest stosunek tych substancji). Jak czesto i na jakim poziomie robisz podmianki wody Obniz twardosc wody i ph bo woda twarda i zasadowa tez ma wplyw na powstawanie glonow. To tak ogolnie :) A filtracja no nie wiem Gucio i Locdog pewnie trafniej to ocenia ale dla mnie wewnetrzny filtr to chyba troche za malo.


08.12.2012, 03:49 gucio pisze
user

bielu
filtr wewnętrzny, zewnętrzny nie ważne w tej kwesti
filtr żeby tylko był na tyle silny i przerabiał wodę w baniaku przynajmniej 4-7 razy na godzine i żeby woda obiegała cały baniak
co do samych filtrów wewnętrzne mogą być równie dobre co zewnętrzne, chodzi tu o estetykę i miejsce jakie taki filtr potrafi zająć w akwarium

RobaonG pisze:
RobaonG pisze:
Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy. jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o akwaria i mam problem z glonami chyba są to glony pędzelkowate wyglądają jak włoski na końcówkach roślin (końcówki roślinek obumierają i odpadają) oraz na lawie wulkanicznej pojawił się zielony nalot. Akwa założyłem około miesiąc temu baniak 180 litrów ph 7,5 GH 19, KH 6 filtr AQUAEL turbo 1000 z gąbką i ceramiką lampa PHILIPS Master TL-D 2x30W/865 1xPhilips T5 24W 865. co jest nie tak. Poczytałem troche temat i czekam na dostawę easy carbo z easylife.
zacząłem stosować easy carbo od 4 dni i widać różnice glony zaczeły znieniać barwe i jest ich zauważalnie mniej. Dziękuje za pomoc koledze gucio. Pozdrawiam

ciesze się że glony ustępują
i nie ma za co dziękować po to są takie fora
pozdrawiam !!!!!!!

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

27.12.2012, 13:24 RobaonG pisze
user
To jednak nie koniec z tymi glonami. Przez 2 dni nie podałem easy carbo i znów się pojawiły. Znów się pojawiły ale tylko na roślinkach które wcześniej już były porażone na młodych roślinach nie ma. Cy najlepszym wyjściem będzie usunięcie porażonych roślin?


28.03.2024, 13:14 Reklama pisze
user
Odpowiedz