jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » Czarne glony na liściach, kokosie, i żwirku, co robić?
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

Czarne glony na liściach, kokosie, i żwirku, co robić?

22.05.2010, 18:27 beata pisze
user
Masa glonów a wszystkie parametry w porządku:( Światełko ok, podmiany co tydzień 30-40% wody, mycie filtra 2 razy w tygodniu. Nie przekarmiam rybek roślinki rosną genialnie Ludwigia jest cała purpurowa a dla mnie to sukces. Niedawno były nitkowce ale je się dobrze zbierało i pomogły napary z zielonej herbaty te glony są czarne i są nie do usunięcia mechanicznego. Nie wiem co robić, napiszcie jak sobie radzicie z tym problemem.


23.05.2010, 19:32 kik pisze
user
czemu tak czesto zmieniasz wodw i myjesz filtr ?!!!


23.05.2010, 20:09 beata pisze
user
Wszyscy piszą podmieniać raz w tygodniu to podmieniam:) Jestem początkującym akwarystą i trzymam się ściśle instrukcji obsługi akwa.


25.05.2010, 12:06 kik pisze
user
o.k ale z filtrem nie przesadzaj bo tam sa potrzebne bakterie


25.05.2010, 12:23 beata pisze
user
Filtr zawsze myję w wodzie z akwarium. Mam baniak wypełniony prawie na maxa wjęc braku dwóch litrów wody nie widać. Obsada jest mała ale filtr jest zawsze bardzo brudny, czy to jest możliwe, że brudzi tak torf, który jest pod żwirkiem?


26.05.2010, 12:10 kik pisze
user
a jak masz torf to pewnie tak. z tym podłożem to dobry pomysł nie był , ale cóż tak wybrałaś tani sposób na podłoże.


26.05.2010, 16:18 beata pisze
user
Dałam się nabrać na tzw." specjalny" torf do akwa. Sprzedawca jak wyczuje nowicjusza to wszystko wciśnie nawet "super włoski" torf za kupę forsy. Mam zamiar czyścić żwir z glonów to postaram się usunąć część torfu.


26.05.2010, 23:12 kik pisze
user
no trudno. jak bedziesz zmieniać akwa na wieksze olej ten torf i kup CompleteSubstrate z tetry nie jest tani ale warto
nie pamietam ale opak. 3kg około 50 zł ale warto ,polecam , zależy na jaki litrarz akwa


02.10.2010, 01:26 tomeczek439 pisze
user
a ja bym to zrobił tańszym kosztem
po prostu pod żwirek dałbym tabletki tetra initial stik i to wystarczy mają długie działania a co do glonów dodawaj do wody w zalecanych dawkach easy carbo tzw co2 w płynie i zobaczysz ze będą efekty sprawdzone przezemnie osobiście tez miałem na począdku duzo problemów i do tej pozy sie wiele nauczyłem i nadal to robie


03.12.2011, 20:21 marcin21 pisze
user
Witam, jest sposób na glony sam z nimi walczyłem i wygrałem ,ale w akwarium 250L nie było łatwo.
A więc; na początku wyczyszczenie całego akwarium,szyb,filtrów,odmulenie dna,rośliny mocno zainfekowane do przycięcia w miare rozsądnie,podmiana wody zwykła kranówa jakieś 30-40%,do akwarystyka po preparat ALGU MIN ( TETRY)stosować wedle zaleceń,po wlaniu preparatu zaciemnić WSZYSTKIE SZYBY na jakieś 5,6 dni aby nie dostawało się światło,po 5,6 dniach jeżeli będzie wszystko OK to podmienić wode 40% ale odstałą 24-48godz,jażeli nie poskutkuje to jeszcze raz to samo,ale zwiększyć dawke preparatu o jakieś 10-20% i powinno być wszystko OK ( pa,pa glony) mi pomogło do dziś ani śladu powodzenia.


20.04.2024, 01:34 Reklama pisze
user
Odpowiedz