jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Filtry i filtrowanie » Forum » FILTR KUBEŁKOWY czy FILTR WEWNĘTRZNY
rejestracja przypomnienie hasła
Filtry i filtrowanie

Filtry i filtrowanie

Jaki masz filtr? Zewnętrzny, wewnętrzny? Podziel się opinią o sprzęcie!

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy61 członków 64 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (25) dzygi dzygi (17)
Odpowiedz

Filtry i filtrowanie

FILTR KUBEŁKOWY czy FILTR WEWNĘTRZNY

13.09.2009, 23:13 gosc pisze
user
Witam mam pytanko mianowicie bo nie wiem jaki filtr kupić mam akwarium 112l 80/35/40 kupiłem zestaw grzałka i FILTR WEWNĘTRZNY tylko ten filtr strasznie buja roślinkami co myślicie o FILTR KUBEŁKOWY czy on jest lepszy czy opłaca się go kupować z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam


18.09.2009, 15:33 darson311 pisze
user
tak wiem jaki masz filtr prawdopodobnie -HAILEA . To moim zdaniem lipa wytwarza duży prąd wody a poza tym nie ma w nim regulacji deszczownia do dupy wali prawie do dna ja taki posiadałem - też dali mi w zestawie do 112 obecnie leży w szafce a mam fajną kaskadke na twoim miejscu wybrałbym jaki kubełek lub kaskadowy -


18.09.2009, 21:22 Marco pisze
user
No ja kupiłem też ten filtr Hailea z deszczownią . Deszczownia głupia , a sam filtr -rzeczywiście nie da się kontrolować . NA końcu rurki jest beznadziejne pokrętło (nie da sie ustawiać strumienia wody) ,więc wyjąłem i wsadziłem dobry z innego filtra -dopiero TERAZ mogę kontrolowac! (też kupiłem zestaw - na allegro :D)

DeviantArt :D : http://marco1994.deviantart.com/

18.09.2009, 22:44 gosc pisze
user
ja teraz kupiłem sobie taki http://www.allegro.pl/item730172857_filtr_kubelkowy_1000l_h_18w_wklady_gratis_jbl.html
tylko coś słabo daje HAILEA miała lepsze ciśnienie a niby kubełkowy ma 1000l/h tak pisze


18.09.2009, 22:50 gosc pisze
user
Filtry kubełkowe i kaskady zwykle nie zasysają tak dobrze jak wewnętrzne. Do tego mogą spowodować powódź, jeśli źle się przykręci rurki..;) Ja bym radziła mimo wszystko stosować oba filtry, aby zapewnić optymalną filtrację zbiornika;)


18.09.2009, 23:41 Deli pisze
user
co do filtra wewnetrznego... hehe mimo opin wszystkich ja uwazam ze sa to filtry najlepsze najlepiej czyszcza i najlepiej napowietrzaja... kupelek sie chowa;) w 112l mam wewnetrzny(krewetkarium) sprawuje sie ok tylko zajmuje miejsce moim zdaniem jedyna wada.. a co do pradu w zaleznosci od rodzaju filtra mozna go zmniejszyc:) kubelek w 240l mam taki no i co do czyszczenia moim zdaniem sprawdza sie lecz nie ma porownania z wewnetrznym moim zdaniem jak na 112l zdecydowanie polecam wewnetrzny:) a co do roslin przy filtrze staraj sie ustawic jakies lodygowce ktore nie beda sie bujac;P


19.09.2009, 13:57 Anais pisze
user
Ja uważam ze zbyt duży ruch wody w akwarium wcale nie jest odpowiedni dlatego unikam filtrów wewnętrznych :)

Nie ma w nich regulacji i nie można zmniejszyć strumienia na noc (co jest raczej zalecane) ^^
Dodatkowo im silniejszy strumień wody tym więcej CO2 jest wypłukiwane z wody - a więc nieekonomiczne jest jego podawanie bez regulacji strumienia tafli wody. :)
No i moim zdaniem rośliny przy filtrze wewnętrznym zbyt mocno falują gdyż większość filtrów nie posiada regulacji strumienian wody.

Z mojego doświadczenia wynika ze filtr wewnętrzny gorzej czyścił akwa niż zewnętrzny i zagnieżdżać się w nim mniej bakterii niż w f. zewnętrznym. do tego nie ma w nich możliwości umieszczania dodatkowych wkładów filtracyjnych np. na lato kiedy atakują glony wkładam zeolit :) zimą mam kieszeń wolną na suszone liście itp.

Dodatkowo zwracam uwagę że filtr zewn. wytwarza ruch "kołowy" wody dzięki któremu woda równomiernie przemieszcza się po akwarium.

Poza tym największy estetyczna zaleta zewnętrznych jest to, ze mimo opływu wody, nic w akwarium się nie rusza tylko lekko wiruje tafla wody :D

Ale jak zwykle mówię... akwarystyka to zabawa w podróby ^^ samemu trzeba doświadczyć by oceniać i samemu wybrać co wydaje się optymalnym wyjściem :)

Najlepszym wyjściem wydaje się zamontowanie obu filtrów :) (choć to strata miejsca w akwarium)

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

20.09.2009, 17:45 kufel112 pisze
user
w pełni zgadzam się z Anais. Ja miałem już w użytku kaskadowy filtr....niewiele można zdziałać tu z mediami filtracyjnymi...Przy swoim 100 litrowym baniaku korzystam z pennPlax cascade 500- kubełek z dwoma koszami, które można spokojnie 4 mediami zapełnić.... ja osobiście używam ceramikę, cerit c7, torf, i gąbkę.... oczywiście na wlocie zasysającej końcówki umieściłem również gąbkę (pre filtr). Co do ruchu wody w baniaku.... są zawory regulujące... z deszczowni zrezygnowałem na poczet regulowanego strumienia na taflę, która delikatnie sobie drży...faluje.. Porównujac kubełek, wewnętrzny i kaskadowy.... wybieram kubełek....nawet do 100 l. baniaka....


21.09.2009, 15:05 waisss pisze
user
Filtr zewnętrzny (kubełek) i tyle w tym temacie. O wyższości tych filtrów nad kaskadami oraz wewnętrznymi nie ma co rozprawiać, wszystko w tym temacie zostało powiedziane. Jeśli akwa ma powyżej 80 litrów bez zastanowienia można zastosować filtr kubełkowy o pojemności i wydajności dostosowanej do wielkości akwarium, w którym ma docelowo działać.


08.05.2010, 00:51 gosc pisze
user
Mam pytanie,jaki filtr polecacie do akwa 375l?chodzi o to zeby byl wydajny(pawiookie)i w miare cichy?


19.04.2024, 09:14 Reklama pisze
user
Odpowiedz