jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Aranżacja akwarium » Forum » Spienione PCV - czy to dobry pomysł?
rejestracja przypomnienie hasła
Aranżacja akwarium

Aranżacja akwarium

Wystrój akwarium, ozdoby, rozplanowanie, tło.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy16 członków 38 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

bielu bielu (5) Piotrek Piotrek (4)
Odpowiedz

Aranżacja akwarium

Spienione PCV - czy to dobry pomysł?

23.11.2014, 13:35 Sayuri pisze
user
Witam wszystkich :)
W tym tygodniu będę zmieniać biotop na Malawi. Kupiłam już kamienie, ale są one ciężkie i boję się, że akwarium pęknie od spodu. Czytałam o podkładkach pod piasek i zastanawiam się nad spienionym PCV. Nie jestem jednak pewna, czy ryby przypadkiem się nie zatrują?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam :]


23.11.2014, 20:07 turbomarcinek pisze
user
hejka. ryby sie nie potrują, bo z pienionego pcv robi sie też tła do akwa. z tym, że jest to materiał twardy, więc nie wiem jak z przenoszeniem siły nacisku, bądź uderzenia. zastosuj zwykły styropian. :-)


23.11.2014, 21:14 Falcon pisze
user
Ja stosuję pod kamienie maty od paneli podłogowych/deski (polistyren) o zwiększonej obciążalności 2t/m2, ale myślę że i zwykłe też wystarczą.

360l ogólne

24.11.2014, 09:14 frasunek30 pisze
user
Witam ja u siebie normalnie pod kamyki dawałem styropian jakiś co miałem w domku i bez obaw wszystko jest ok

:)

27.11.2014, 18:29 Koder pisze
user
turbomarcinek pisze:
hejka. ryby sie nie potrują, bo z pienionego pcv robi sie też tła do akwa. z tym, że jest to materiał twardy, więc nie wiem jak z przenoszeniem siły nacisku, bądź uderzenia. zastosuj zwykły styropian.
Kolego, z całym szacunkiem... no świetnie doradziłeś
Bo czymże jest styropian, jeśli nie spienionym PCV?
Oczywiście styropian jak najbardziej do tych celów :-)


Ostatnio edytowane: 27.11.2014, 18:30

24.04.2024, 03:12 Reklama pisze
user
Odpowiedz