jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Pierwsze akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Pierwsze akwarium

02.07.2011, 13:02 rainbow pisze
user
ale bez sensu pytasz
woda sama w sobie może stać nic jej nie będzie a nawet dobrze żeby była odstana , filter nie potrzebny narazie bo po co ma napowietrzać wodę jak jeszcze nic nie masz


02.07.2011, 20:33 Otomik pisze
user
Dzięki za odpowiedź.


03.07.2011, 15:28 Otomik pisze
user
I teraz powtórka: jaka obsada? To moje pierwsze akwarium... Planowałem na razie mniejsze, ale efektowne rybki... takie żeby się nie gryzły z gupikami. Myślałem o neonkach, razborach, jarzeńcach, danio, jakieś kiryski, parka mieczyków, parka molinezji (w sklepie kilometr od domu mają śliczne), platka i OFKORS glonojad. Tak na początek. Co z tego wybrać i w jakich ilościach, i jakie do tego rośliny? Baniak aquael profil 112 l z filtrem zewnętrznym.... no właśnie. Jaki dać do tego akwarium filtr? Najlepiej też aquael. Obeznanych prosiłbym o pomoc w wyborze modelu. Filtr ZEWNĘTRZNY, nie dam się nawrócić na WEWNĘTRZNY.


04.07.2011, 10:50 Miszczu pisze
user
A nie lepiej kaskadowy jest wydajny i nie zajmuje tyle miejsca co zewnętrzny a jak kupisz dobry kaskadowy to też będzie miał miejsce na wkłady dobre są z Ehiem i chyba są z Tetry. Bo z aquaela są wydajne ale się psuja ja miałem kaskadowy to się podczas gwarancji spalił i mi nie chcieli wymienić bo mówili że spalił się dlatego że o niego nie dbałem a miał on 1 miesiąc i co tydzień czyściłem wkłady. I tak poszły 3 stówy się srać.


Ostatnio edytowane: 04.07.2011, 10:53

05.07.2011, 08:00 mephisto13 pisze
user
Ja używam filtra zew. Fluval 305 do 125L akwarium i bardzo dobrze się sprawuje. Filtr powinien również chodzić ponieważ filtr również dojrzewa nie jest konieczne napowietrzanie.
Natomiast co do obsady ja bym sobie darował molinezję już ładniejsze są mieczyki ale jak nie parka tylko 1samiec+2samice bo samiec mógłby ją zamęczyć. Ja bym polecał jakąś drobnicę ładnie się prezentuje w stadkach.


06.07.2011, 05:21 maciej1973 pisze
user
przymierzam się też do zbiornika 112l, filtr będę miał zewnętrzny jbl e900 - posiada 4 kosze na wkłady, 4 lata gwarancji, jest bodajże regulacja przepływu wody, koszt na allegro ok.250zł za nowy, filtr powinien działać 24h od samego początku tj. wlej wodę, posadź roślinki, dodaj bakterie nitryfikacyjne (przyspieszą dojrzewanie zbiornika), podłącz filtr i niech filtruje, po minimum 2tyg zacznij stopniowo wpuszczać rybki, co do obsdy to proponowałbym stadko 15-20 szt neonka lub rozbory albo dwa stadka po 8-10 szt np. żałobniczka i coś z bystrzyków, na dno kiryski 4-5szt

maciej1973

19.07.2011, 20:42 Otomik pisze
user
WEEEEEEE!!!!
I've got aquarium, tralla lalla la la la la lala lala la! wprawdzie była skaza na szkle pod górną krawędzią (nie pęknięcie) ale pokrywa na nie zachodzi i nie widać. Już tylko osprzęt. I'm so happy!


29.08.2011, 21:51 Otomik pisze
user
Osprzęt, żwirki, podłoże, kamienie gotowe, akwa umyte. jutro budowa krajobrazu.


30.08.2011, 12:22 Otomik pisze
user
żwirek już leży. na jakieś 30 kamieni odpadło 6 (rudy metalu, glony rzeczne). Instaluje osprzęt


30.08.2011, 14:00 Otomik pisze
user
osprzęt jest, filtr się zalewa, napełnione wodą.


20.04.2024, 03:03 Reklama pisze
user
Odpowiedz