jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Skrzydłokwiat
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Skrzydłokwiat

12.08.2012, 20:21 Gigant pisze
user
Witam
Mam pytanko czy kwiat skrzydłokwiat (Spathiphyllum) nadaje się do akwarium, proszę o wypowiedzenie się bo myślę że świetnie by się prezentował.
Roślina wręcz bardzo lubi wodę,znalazłem opis że w porze deszczowej rosną w samej wodzie w Ameryce południowej.
Pytanko czy np. nie zaszkodzę zwierzętom akwariowym?
Czekam na opinie


12.08.2012, 21:15 _edzia_ pisze
user
Jestem początkującą akwarystką więc wybacz że wtrącam się z radą nie wiedząc jeszcze wiele o moim nowym hobby, jednak doskonale znam się na roślinach doniczkowych czy ogrodowych, więc pozwolę sobie przedstawić moje zdanie.

Skrzydłokwiat i owszem dobrze znosi wilgoć ale tylko okresowo, może rosnąc na terenach podmokłych w bliskim otoczeniu wody, ale według mojej wiedzy na pewno nie w wodzie czy pod nią.
Chyba że zdążyli wymyślić jakąś nową odmianę, tyle że wtedy zmieniłby się choć jeden człon nazwy.

Od wielu lat ją hoduję i nie wyobrażam jej sobie w innych warunkach jak doniczkowe, tym bardziej że te odmiany które są u nas sprzedawane są już odpowiednie zhybrydowane w stosunku do ich pobratymców rosnących na dziko.(czyli ich wymagania dostosowane są do doniczek)
takie jest moje zdanie, może ktoś ma inne doświadczenia...?

Po ugryzieniu tej rośliny może nastąpić arytmia serca a w najlepszym wypadku piecze w język(jeśli chodzi o ludzi) a jak się to ma do mieszkańców akwa tego nie wiem.

ps:
Nie odważyłam się sprawdzić skutków jej zjedzenia, takie opowieści krążą wśród ogrodników ;)


19.01.2015, 13:21 bazancik6 pisze
user
pozwole sobie odswierzyc temat na temat skrzydlokwiatu a mianowicie czy rosnie w akwarium pod woda czy nie bo rowniez podobalbymi sie jako wystroj baniaka.

dokrzysiek@googlemail.com

29.03.2024, 15:56 Reklama pisze
user
Odpowiedz