jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Akwarium 112L obsada ryb
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Akwarium 112L obsada ryb

16.05.2013, 17:31 91Anka91 pisze
user
W przyszłym tygodniu przenoszę rybki z akwarium 45L do 112L. Mam obecnie następujące ryby:

8 molinezji (6 młodych)
kiriska
glonojada (jest płochliwy)
7 neonek

Jakie mogłabym dodać jeszcze rybki, do tych co mam? Zależy mi, aby nie były one agresywne (niegdyś skalary wymordowały mi neony), aby pływały razem.

Jeszcze dodam, że dorosłe molinezje nie są parką, kupiłam molinezje, a ona po chwili urodziła młode.


17.05.2013, 06:33 simarol pisze
user
witam - nie miesza się ławic. Jedna większa ławica lepiej się chowa, prezentuje i zupełnie inaczej zachowuje.Proponuje dokupić neony np.neona czerwonego,neona zielonego,neona czarnego.I inne rybki można dopasować pod neona.Apropo molinezji oby nie było w akwarium za wiele samców i za mało samic.widzę ze jest 1 kirysek smiało można dokupić jeszcze 3-4 sztuki np.albinos,panda itd jest ich wiele odmian....


17.05.2013, 12:33 bielu pisze
user
Witam
Przede wszystkim to jakiego masz tego kiryska(jaka odmiana) i jakie neony? A dopiero potem mona cos wiecej powiedziec o obsadzie.Nie powtarzaj bledow mniej doswiadczonych "akwarystow" i nie rób w akwarium zupy rybnej bo to niewybaczalny błąd;)


17.05.2013, 15:29 yguana pisze
user
zupe rybną to ty może masz w swoim akwa


17.05.2013, 16:06 bielu pisze
user
Kolego Yguana po pierwsze to po tym jaka ty masz obsade akwarium to nawet nie mamy o czym ze soba rozmawiac rozmawiac.
A po drugie to pisalem do Ani chcac jej pomoc wiec sie nie wcinaj w rozmowe bo zielonego pojecia o akwarystyce nie masz!
Pozdrawiam


17.05.2013, 19:06 91Anka91 pisze
user
Bardzo dziękuję za powyższe odpowiedzi :)

Mam neoneki inessa, kiriska pstrego :)


17.05.2013, 20:17 bielu pisze
user
Hej
No to tak jesli o glonojada chodzi to go oddaj jesli masz mozliwosc,jest płochliwy pewnie dlatego ze jest jeden. Kiryski pstre najlepiej czuja sie w stadkach po 6-7 osobnikow.Osobiscie jesli mial bym wybierac to wybral bym kiryska pande albo albinosa(nie osiagaja takich rozmiarow jak kirysek pstry. Neonki smialo mozesz zwiekrzyc lawice tak do 16-18(nawet moze troche wiecej) o wiele ladniej sie beda prezetowac a molinezje no coz bedziesz miec troche pracy przy nich jak zaczna sie rozmnazac zeby sobie zbiornika nie przerybic ;)

I naprawde wiecej gatunkow ci nie potrzeba wiem co mowie bo mialem prawie identyczna obsade jaka tobie zaproponowalem z wyjatkiem molinezji(mam tylko 2 samce) oraz kiryskow (w moim przypadku byly to albinosy)


17.05.2013, 20:33 91Anka91 pisze
user
Super, dziękuję bardzo za pomoc. Tak zrobię :)

Jeszcze powiedz mi czy jakbym dokupiła jeszcze jednego glonojada to mogło by to coś zmienić w jego zachowaniu? (mam go 6 lat i trochę mi żal go oddawać :) )


17.05.2013, 22:17 simarol pisze
user
ja mam 4 zbrojniki niebieski i 1 lamparciego i nic się nie dzieje mam2 kirysy albinosy i 3 spiżowe oraz kiryśnika czarnoplamego wszystkie ryby zgadzają się ze sobą nie ma problemów nawet giętkoząb wielkopłetwy im nic nie robi


17.05.2013, 22:20 simarol pisze
user
poza tym troche jest tych rybek ale niebawem będzie baniak 300 litrów a wiec będzie ok


29.04.2024, 03:03 Reklama pisze
user
Odpowiedz