jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Offtopic czyli luźne rozmowy » Forum » Zmętniona Woda
rejestracja przypomnienie hasła
Offtopic czyli luźne rozmowy

Offtopic czyli luźne rozmowy

W tej grupie można porozmawiać na tematy luźno związane lub nie związane z akwarystyką

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy35 członków 67 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
11.05.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (45) Latifa Latifa (33)
Odpowiedz

Offtopic czyli luźne rozmowy

Zmętniona Woda

13.09.2011, 18:53 gosc pisze
user
jeśli nie pomogło to powtórz jeszcze raz tylko zrób mocniejszy roztwór soli 1 łyżkę stołową daj w akwarystyce nie ma gotowej recepty na każdy problem u jednego coś pomaga, a u drugiego nie musisz być cierpliwy.


13.09.2011, 19:25 Incognito pisze
user
ok, jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc, a szczególnie Rhodostumusowi.


Ostatnio edytowane: 13.09.2011, 19:25

14.09.2011, 18:23 Miszczu pisze
user
Rhodostmus a może być sól morska?


15.09.2011, 20:34 gosc pisze
user
tego nie wiem nigdy nie próbowałem.


15.09.2011, 23:58 gosc pisze
user
jeszcze do tej soli jeśli chodzi ci o sól morską akwarystyczną do zasalania wody w akwariach morskich to stanowczo odradzam ponieważ ta sól zawiera jakieś składniki mineralne i odżywcze i odradza się jej stosowanie do celów zwalczania pierwotniaka, a jeśli chodzi ci o zwykłą sól morską to może być lecz lepszy rezultat jest po soli niejodowanej. Pozdrawiam


03.05.2013, 21:45 Incognito pisze
user
Znów mam problem z mętną wodną. Jednak sól niejodowana i zaciemnienie nie pomagają. Dodatkowo mam problem(najprawdopodobniej) z krasnorostami. Woda ma odczyn kwasowy. Podmiany wody nie pomagają. Co to może być i gdzie popełniam błąd? Jak temu zaradzić? Czy sera nitrivec powinien zaradzić? Może to wina korzenia?


Ostatnio edytowane: 03.05.2013, 22:07

03.05.2013, 22:28 badis pisze
user
Jeśli to zmętnienie spowodowane jest przez pierwotniaki to pomoże dodanie do akwarium nadmanganianu potasu tak aby woda lekko zabarwiła sie na różowy kolor. Pierwotniaki w takiej wodzie szybko zginą , a potas zostanie wchłonięty przez rośliny po czym woda wyklaruje się sama. Dodanie nadmanganianu potasu w odpowiedniej ilości nie zaszkodzi rybą przez co nie ma potrzeby usuwania ich z akwarium. A co do krasnorostów to one nie lubią kwaśnej wody ( pH poniżej 6,5 ). W akwarium pojawiają sie na ogół kiedy jest zbyt słaba cyrkulacja wody , są wahania CO2 , a także jest zbyt wysokie pH.


03.05.2013, 22:37 Incognito pisze
user
ok, ale czy sól nie powinna sobie poradzić z pierwotniakami?


04.05.2013, 14:08 simarol pisze
user
Ja nic nie sypie -soli-i innych podobieństw wode mam zawsze krystalicznie czysta - wode pobieram kranowa przez filtr weglowy


04.05.2013, 18:31 Incognito pisze
user
Też takowy filtr posiadam przy kranie. Zauważyłem również pęcherzyki gazy w niektórych miejscach w żwirze.


19.04.2024, 05:02 Reklama pisze
user
Odpowiedz