jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Pielęgnice
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Pielęgnice

15.04.2013, 18:50 Rihiano pisze
user
Witam. Mam w akwarium 2 bocje ( tylko ze względu na te okropne ślimaki), 4 kirysy, 2 kosiarki, 2 zbrojniki (po 4 cm), 9 neonek.
Chcę kupić 3 pielęgnice ramireza. Oto moje pytanie. Czy mogę z tymi rybami dać jeszcze 3 kakadu???
Kakadu to bardzo piękne pielęgnice i są dosyć male. Czy nie będą względem innych ryb agresywne?
Pytam się ponieważ bardzo mnie denerwowały żyworodne ryby i postanowiłem to zmienić.
Akwarium ma 120 litrów.
Proszę o szybką i szczerą odpowiedź!


Ostatnio edytowane: 15.04.2013, 18:51

19.04.2013, 09:01 Lidiana_84 pisze
user
Witam. Widzę, że interesuje Cię obsada z pielęgnicami:). Gatunki które wymieniłeś mogą być trzymane z innymi rybami, ale musisz sobie zdawać sprawę, że pielęgnice to ryby bardzo terytorialne i w okresie tarła będą bardzo agresywne. Jeśli będziesz mieć dużo roślin i kryjówek myślę,że możesz spróbować. Ja niestety miałam złe doświadczenie z żółtaczkiem indyjskim. Jak kupowałam rybkę nie wiedziałam ,że to pielęgnica. Niby taka towarzyska itd. a tu w przeciągu tygodnia moja obsada pomniejszona o 15 sztuk. Znalazłam winowajce i oddałam koledze. Też miałam zbiornik 120l . Tak naprawdę uważam, że pielęgnice powinno się trzymać osobno, chyba, że jak wcześniej pisałam jest dużo kryjówek, roślin itp. Mam nadzieję, że Twoje neony są szybkie i nie padną ofiarami ataków pielęgniczek. Pamiętaj aby na 1 samca przypadały 2 samice. Pozdrawiam.


19.04.2013, 18:51 mirkowlaniec pisze
user
Nie zgodzę się z przedmówczynią. Pielęgniczki a pielęgnice to dwie różne bajki. Pielęgniczki są łagodne i można z powodzeniem trzymać je w akwarium ogólnym. Jeśli chcesz trzymać ramirezy to musisz mieć parkę, kakadu trzyma się w proporcjach: 1 samiec, 2-3 samice. Lidiana masz rację co do pielęgnic, że są agresywne i terytorialne. Tak na marginesie powinieneś oddać te bocje.


19.04.2013, 20:03 badis pisze
user
Mirkowlaniec pisze że pielęgniczki , a pielęgnice to dwie różne bajki. A ja myślę że nazwa pielęgniczki jęst po prostu zdrobnieniem nazwy pielegnice i służy do określania mniejszych gatunków pielęgnic. W literaturze akwarystycznej można znaleźć zarówno takie nazwy jak np: pielęgnica ramireza jak i pielegniczka ramireza , pielęgnica kakadu , albo pielęgniczka kakadu itp.


19.04.2013, 21:51 Lidiana_84 pisze
user
Hmm..tak się zastanawiam, od 6m-cy szykuję się do hodowli pielęgnic(chcę być dobrze przygotowana), przeczytałam już kilka książek na ten temat i jestem w stałym kontakcie z hodowcą- więc podtrzymuję swoją wcześniejszą wypowiedź :) Dodam, że ramirezka lubi ciepłą wodę nie mniej niż 26'C a najlepiej między 28'C a 30'C i jest bardzo wrażliwa na jakość wody. A co do kakadu to może przebywać w zbiorniku wielogatunkowym, jednak trzeba liczyć się z tym, że w okresie godowym może zabić inne ryby. W akwarium wymaga gęstej roślinności, korzeni, kryjówek (np. łupiny orzechów kokosowych) oraz miękkiego podłoża. Najlepiej zbiornik podzielić na rewiry np. korzeniami. Pozdrawiam serdecznie.


20.04.2013, 00:30 rainbow pisze
user
Póki nie ma tarła będzie względny spokój . Zależy jak ułożą sie kryjówki pielęgniczek. Ja jednak hodowałabym 1 gat. pielęgniczek w 120L , oczywiście jeśli chciałabym wychować dzieciaczki tych pielęgniczek.


23.04.2024, 23:16 Reklama pisze
user
Odpowiedz