jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Glony » Forum » Glony
rejestracja przypomnienie hasła
Glony

Glony

Identyfikacja glonów, sposoby na ich zwalczanie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy32 członków 44 dyskusji

Właściciel

adamus1305

adamus1305
Data utworzenia
14.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Miszczu Miszczu (13) tomeczek439 tomeczek439 (11)
Odpowiedz

Glony

Glony

11.02.2013, 20:12 Miszczu pisze
user
ja mam akwarium 112 litrów i jedną 24W świetlówkę ale mam zamiar przerobić instalacje i dać dwie po 20W
a dokładnie te:
1.HAGEN Sun-Glo T8 20W
2.Hagen Flora-Glo T8 20W
te mogą być czy nie?


11.02.2013, 20:39 gosc pisze
user
Szczerze mówiąc nigdy nie stosowałem tych świetlówek w swoich akwariach , a co za tym idzie ciężko mi powiedzieć jak one się w praktyce sprawdzają. Słyszałem że świetlówka Hagen Flora-Glo T8 jest szczególnie polecana do akwariów roślinnych , ale jaki to da efekt w połączeniu ze świetlówką Hagen Sun-Glo naprawdę nie wiem.


12.02.2013, 15:29 Miszczu pisze
user
a jakie ty świetlówki polecasz?


12.02.2013, 18:35 gosc pisze
user
Ja mam dwie zwykłe świetlówki i dwie żarówki energooszczędne. W sumie na 200 l akwarium mam oświetlenie około 100 W.


14.02.2013, 21:45 xxx pisze
user
emotionka82 pisze:
dodaj wczesniej rozpuszczona sol akwarystyczna.soli mozesz uzyc spokojnie
dwie male lyzeczki.

Ta sól to w jakim celu?

emotionka82 pisze:
a,mozesz kuipic rybke kosiarke
ale ta oprocz glonow moze pozrec tez roslinki.

Kosiarka w 112 litrach w dodatku pożerająca rośliny?
Dobry dowcip z wieczora :)


15.02.2013, 22:30 Miszczu pisze
user
a jakie świetlówki polecacie
oraz którą lepiej wybrać t5 czy t8


Ostatnio edytowane: 15.02.2013, 22:45

24.02.2013, 17:35 janusz pisze
user
Witam .polecam ci te świetlówki o których piszesz czyli sunn i flora sam je używam i mam jeszcze 3 Power no i jeszcze 2 ener oszczędne 80w Mam również dużo orzechów i nie gubi mi liści zimą ani latem :) posiadam również rybke kosiarke i nie zjada mi roślinek tylko same glony he he ..A jak chcesz mieć ładne roślinki to 12 godz oświetlenie włączone podawanie Co2 następnie żelazo..i mikro elementy no i podmiana wody co jakiś czas No i do tego spraw sobie dobry filtr najlepiej 3 komorowy lub kaskade.No i to by było na tyle a efekt murowany.POZDRAWIAM.

janek

25.02.2013, 06:10 gucio pisze
user
emotionka82 pisze:
witam.proponuje zaopatrzyc sie w slimaki swiderki i slimaki by Vid-Saver">ampuria[/url]. zmiejszyc oswietlenie bo to ono
przyczynia sie do szybkiego rozwoju glonow.szorstka gabka wyczysc dokladnie szyby.zrob podmiane
wody,tak 50%.do czystej wody dodaj wczesniej rozpuszczona sol akwarystyczna.soli mozesz uzyc spokojnie
dwie male lyzeczki.o orzecha nie martw sie,bo prawdopodobnie spowodowane to jest tym ze mamy
okres zimowy i orzech przechodzi swoisty okres wegetacji. a,mozesz kuipic rybke kosiarke
ale ta oprocz glonow moze pozrec tez roslinki.powodzenia.ps.jakie masz podloze?

w akwarium 112l przy oświetleniu 1x 24w to już i tak jest mało światła nie widzę sensu go jeszcze zmniejszać
a wręcz przeciwnie :)
nie trzyj szyb w akwa szorstką gąbką czy niedaj boże zmywakiem to = się porysowanie szyb
z sola to daj sobie spokój, w jakim celu ta sól ? tego nie wiem :( chyba żeby wyjałowić akwa :)
kosiarka będzie żarł ci glony roślinek ci nie ruszy chyba że masz mchy to może je z lekka podjadać

masz pewnie twardą wodę, słabą filtrację jak i cyrkulację wody dlatego masz problem z krasnalami

co do nalotu na szybach to masz pewnie zielenice nadwyżka mikroelementów i ciągłe ich wahania

słabo rosnące rośliny hmm masz za mało światła na taki litraż i nic ci nie będzie rosło w szybkim tempie
a już na pewno wymagające i światłolubne rośliny
poradzi sie janusz jak pisze ma takie świetówki to ci pomoże

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

05.03.2013, 22:12 Miszczu pisze
user
no to tak oświetlenie zamówione na razie 2 świetlówki bo i tak musiałem zmienić instalacje całą bo stara się spaliła(tak to jest z samoróbka) na razie wyłożyłem chyba 180-190zł ze świetlówkami na instalację jak będę miał coś kasy do kupuje nowy filtr zewnętrzny tylko nie wiem jak doradźcie coś który filtr wybrać mam 2 typy:
JBL CRISTAL PROFI E1501 395zł
TETRA TEC EX 1200 379zł
Jestem otwarty na inne propozycje max 400zł.
Takie pytanie jeszcze czy żarówki energooszczędne coś dają jeśli dają to jakich używacie i czy do nich jest potrzebny jakiś statecznik czy coś w tym rodzaju


Ostatnio edytowane: 05.03.2013, 22:23

28.03.2024, 18:08 Reklama pisze
user
Odpowiedz