jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » chore kiryski pandowe
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

chore kiryski pandowe

30.03.2012, 18:52 Przemek pisze
user
Ostatnio zdechł mi jeden kirysek pandowy. Dostają jeść dwa razy dziennie. Drugi kirysek pandowy też jest chory. Włożyłem go do słoika z wodą z akwarium. Dostał jeść. Leży na jednym boku. Co jakiś czas nagle zaczyna wariować. Nie wiem na co może być chory. Proszę pilnie o pomoc.

Na skrzelach z jednej strony jest pozłacana część ciała.

1. 112l i ma je gdzieś od miesiąca
2 2 glonojady, 2 gurami, 4 kiryski pstre, 1 bojownik samiec i 1 samica, 1 kirysek panda (zdrowy), 10 neonków, 4 platynki, 5 gubików, 2 skalary
3 nie podmieniałem jeszcze wody
4 mam grzałkę i filtr
5 około 25 stopni Celsjusza
6 filtr chodzi gdzieś przez polowe doby
7 inne ryba są zdrowe


Ostatnio edytowane: 30.03.2012, 19:31

31.03.2012, 08:42 thomas531 pisze
user
nie pandowy tylko panda, filtr musi chodzić całą dobę bo po wyłączeniu zaczynają się procesy gnilne i wydzielają się trujące związki, jak włączasz filtr to rozprowadzasz to po akwa, za dużo ryb i kompletna mieszanka, wode musisz wymieniać co tydzień nie ważne czy jest czysta czy nie, bo gromadzą się w niej wszystkie produkty przemiany materii, takie jak mocznik,azotany, w ogóle czytałeś coś o akwarystyce ???? bo robisz błędy jak byś nic kompletnie nie wiedział a to podstawowe informacje, i co to za durny pomysł z wkładaniem do słoika, tam na pewno padnie, a teraz piszesz że padają ci ryby, wcale się nie zdziwię jak padną wszystkie bo kompletny ignorant z ciebie i nawet nie pofatygujesz się poczytać o tym co zamierzasz robić, pisałem już na ten temat, podstawa to wiedza, akwarystyka niestety jest dziedziną która wymaga poświęcenia czasy na zdobywanie wiedzy i uczenie się a nie wrzuceniu ryb do akwa i to wszystko.wszystko masz nie tak, najpierw czytaj bo tak to nikt ci nie pomoże do puki sam nie zaczniesz od podstaw i nie zaczniesz postępować prawidłoiwo


31.03.2012, 16:39 gucio pisze
user
thomas531
poczatek zchecajacy do pomocy ale druga polowa to raczej nic nie da
lepiej wytlumaczyc na spokojnie a nie mieszac ludzi z blotem :(
nie wszyscy wiedza tyle co ty :)
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

31.03.2012, 20:02 thomas531 pisze
user
po to jest internet i od za....nia stron na których wszystko jasno i klarownie napisane, ale to właśnie ignorancja ludzi nie pozwala im ruszyć głową i poczytać zanim zabiorą się za coś na czym się nie znają, pisałem post już w tej kwestii i naprawdę czytanie nie boli, gdyby ludzie tak postępowali to 3/4 mniej było by takich pytań, czasami trzeba potrząsnąć kimś bo inaczej dalej będzie to samo, po mimo doświadczenia cały czas czytam i uczę się nowych rzeczy bo wiem że nie jestem wszystkiego w stanie wiedzieć


01.04.2012, 03:17 gucio pisze
user
rozumiem cie doskonale thomas531
tylko niektozy zakladaja akwaria a pozniej pytaja co dalej a nie odwrotnie
dlatego sa takie strony jak ta zeby pytac i szukac odpowiedzi
a nie slyszec slowa ostrej krytyki
a najlepsze jest to ze nic na to nie poradzisz opirer-papier kogos
lepiej dac dobra podpowiedz nawet jak juz to mowiles 100 razy
kultura, kultura i jeszcze raz kultura ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam !!!!!!!!!!!

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

04.04.2012, 10:43 rainbow pisze
user
thomas531 ma rację , gucio Ty mówisz o kulturze a wiesz ile ryb GINIE z powodu właśnie nie wiedzy ????? Może tym rybom wytłumacz kulturę ludzką , że ch... się znają a pchają ryby do szklanek ! Ludźmi trzeba wstrząsnąć żeby coś zajarzyli a nie klepać po główce mówiąc" tym razem się nie udało , kupisz inne rybki"LUDZIE CZYTAĆ , CZYTAĆ I JESZCZE RAZ CZYTAĆ ! PÓŹNIEJ SIĘ PYTAĆ A NA KOŃCU KUPIĆ !!!!!!

PS. 31 ryb w 112 ???? no autorze wątku chyba sobie żarty stroisz , wpuść szczupaka załatwi sprawę , bo ja nie ogarniam:(


Ostatnio edytowane: 04.04.2012, 10:46

19.04.2024, 02:57 Reklama pisze
user
Odpowiedz