jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Brak żelaza i wapnia
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Brak żelaza i wapnia

26.03.2012, 17:26 beata pisze
user
Jak podnieść niedobór żelaza i wapnia? Obecnie używam easy life- pro fito i easy life kalium- potassium (miałam niedobory), oraz easycarbo. Woda jest filtrowana przez filtr odwróconej osmozy i i robię podmiany 30% raz w tygodniu dodając sera water conditioner oraz przeprowadziłam kurację easy life blue exit ( walczę z glonami). Na samą myśl, że mam coś jeszcze dolewać to mnie coś trafia.....
Co mogę zrobić w naturalny sposób aby podnieść niedobory? Gdzie popełniam błąd?


27.03.2012, 23:52 gucio pisze
user
czesc !!!
1. pytanie czemu chcesz podniesc poziom zelaza w akwa co ci sie tam dzieje ????
2. powiedz mi czy robisz jakies testy wody ???? jeszeli tak to podaj je wszystkie bedzie latwiej ocenic co trzeba tam zrobic,
3.oswietlenie jakie masz i ile wat
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

28.03.2012, 02:55 malizna pisze
user
Spróbuj mieszać osmoze z wodą z kranu np po 50%.


28.03.2012, 17:41 beata pisze
user
Robiłam testy (niedobór) ale najlepszym wykładnikiem dla mnie są rośliny. Według analizy niedoborów którą znalazłam w akwar. net oraz konsultacji z akwarystą z dłuższym stażem niż mój, brak wapnia i żelaza. Oświetlenie: 45 W - z funkcją lepszego wybarwienia roślin, 45 w -z funkcją lepszego wybarwienia ryb Nie wiem na czym polega różnica ale producent tak twierdzi a lampy dają różne barwy oświetlenia. Światło jest włączone przez 9 godzin.


29.03.2012, 03:53 gucio pisze
user
beata :)
jak dla mnie to jezeli chcesz podniesc poziom : Fe to zastosuj easy-life ferro bo widze ze urzywsz lini easy-life
podawaj wedlug wskazan producenta i powinna byc poprawa co kolwiek ci sie tam dzieje
jezeli chodzi o parametry wody nadal nie wiem co tam masz :(
swiatlo do akwa 200l jezeli chodzi o rosliniak to minimum 150W a 45W to stanowczo za malo :)
napisz jakich swietlowek uzywsz i podaj jakiekolwiek parametry wody :)
pozdrawiam

Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia.

18.04.2024, 03:13 Reklama pisze
user
Odpowiedz