jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Rośliny akwariowe » Forum » Choroba roślin i rybek
rejestracja przypomnienie hasła
Rośliny akwariowe

Rośliny akwariowe

Nawożenie i pielęgnacja akwarium roślinnego.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy87 członków 133 dyskusji

Właściciel

Anais

Anais
Data utworzenia
10.04.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (47) frasunek30 frasunek30 (33)
Odpowiedz

Rośliny akwariowe

Choroba roślin i rybek

24.01.2010, 19:29 Ana pisze
user
Od ostatniego wpisu usunęłam wszystko ze zbiornika..odkaziłam wszzstko i na nowo założyłam całą obsade roślin i ectra,to tak jakby zacząć od początku, ryby dostały preparat Sera Bactopur Direct, nie było już widać aby jakakolwiek ryba miała objawy posocznicy ...
Jednak dzisiaj ,.. zaobserwowałam że samica wojownika ma wybałuszone jedno oko, wydaje mi się że to jakiś ropień odsaperowałam ją na osobność i dałam Sera Bactopur Direct ,i mam pytanie czy to możliwe że to ma związek z posocznicą?


27.01.2010, 17:18 gosc pisze
user
Wytrzeszcz oka może być nawracająca posocznica, lub niekoniecznie. Polega na nagromadzeniu się płynów osoczniowych w czaszce i wyparciu oczu na zewnątrz. Dobrze że odizolowałas rybkę. Leczenie powinno pomóc.
I nie wojownika, tylko bojownika;)


29.12.2011, 10:58 Agniesia93 pisze
user
Hej. nie wiem co się dzieje. Moja samica bojownika ma powiększone oczy. Czy może to być wytrzeszcz]?

Od czego to? Proszę pomóżcie..


09.01.2012, 21:32 Agniesia93 pisze
user
Pomóżcie!!! Proszę!!!
Nie wiem co się dzieje..jakiś czas temu zdechła mi samica bojownika, miała posocznice. Cała obsada akwa była odkażone w baktoforte s
Według zaleceń na opakowaniu... Samiec bojownika został sam, więc kupiłam mu dwie samice ale miał je gdzieś...
W ogóle się nimi nie interesował... Przestał jeść..od czasu do czasu zjadł robaka (ochotke), później już nic nie jadł, zaczął się chować do kokosa. Był smutny i wgl... Myślałam, że jest nieswój przez tapetę bo zdążyłam ją przyczepić z tyłu baniaka i pływał w te i we w te, wzdłuż tapety.. W końcu ją ściągnęłam.. Ale jego zachowanie się nie zmieniło. Dalej był smutny..
W dodatku jedna z samic bojownika zaczęła też się chować, gdzie tylko mogła... Dziś patrzę a samicy łuski zaczęły odpadać..samiec jest cały blady... Odłowiłam te dwie rybki...co to może być? Poóżcie. Da się coś z tym zrobić czy to koniec dla rybek??

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!!


Ostatnio edytowane: 09.01.2012, 21:34

20.02.2012, 23:02 basta26 pisze
user
witam jestem poczatkujacym akwarystom mam akwa 180 l 4 miesieczne roslinki mi rosly z poczatrku dobrze ale zaczely sie niszczyc na jednych lisciach wychodza czarne plamy i liscie robia sie przezroczyste ...nie wiem co sie dzieje prosze o pomoc a i mam jeszcze glony nitkowate i zielone


21.02.2012, 17:57 basta26 pisze
user
Z rybkami i jest wszystko spoko tylko te roslinki i glony stosowalem ,preparat na roslinki ale przestalem po 23 tygodniach bo pojawily sie glony i teraz stosuje preparat nba glony ... czy p[roblem moze byc za duze napowietrzanie lub swiatlo i jak sie pozbyc tych glonow i wyleczyc roslinki ?? z gory dzieki


21.02.2012, 18:06 basta26 pisze
user
czy powinienem zrobic caly tank od nowa wode wymienic ??


26.02.2012, 14:44 basta26 pisze
user
witam!! mam w akwie rosline amazon sword ktora mi rosla z poczatku bardzo dobrze az do wysokosci akwarium cos sie stalo z nia i liscie zaczynaja obumierac robia sie przezroczyste !!! w czy0m problem ?? swiatlo 10-12 h wlaczone
zakupilem nawoz w kulkach cy to moze pomoc ???


PROSZE O SZYBKO ODPOWIEDZ !!!
DZIEKI


26.02.2012, 19:41 Artek71 pisze
user
jesli wcześniej przy tym świetle rosły dobrze to światło możesz wykluczyć, jeszcze pytanie jakie liście obumierają ? bo jeśli zewnętrzne to jest normalny proces wzrostu żabienicy. Glony najlepiej uraczyć naturalnym wrogiem, ryby piękniczkowate chętnie je objadają ale jak dla mnie nie do pobicia są kosiarki :) w moim akwa wycięły wszyskie glony łącznie z krasnorostami :) podobno otoski tez dobre ale osobiście nie miałem, nawóz w kulkach co jakis czas mozna wcisnac pod korzenie ale bez przesady


26.02.2012, 20:37 thomas531 pisze
user
preparaty na glony mogą szkodzić rośliną więc lepiej mieć ryby które to zrobią niż chemie która i tak mało skuteczna jest


28.03.2024, 09:54 Reklama pisze
user
Odpowiedz