jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » identyfikacja
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

identyfikacja

22.02.2012, 11:48 rainbow pisze
user
Jakbyś pomyślał wcześnie to byś takich problemów nie miał , a tak dodaj ogłoszenie na forum akwa , allegro czy tablica.pl że oddasz ryby za darmo bo u ciebie się męczą i nie wciskaj kitu że nikt nie chce ,bo ludzie się zgłaszają tylko pytaj o litraż odbiorców , nie oddawaj ich byle gdzie bo może jakiś 11 latesz szuka rybek do swojej bańki 10l


22.02.2012, 11:59 krzysztof86 pisze
user
dzięki za podpowiedz:)ale to nie moja wina że jest ich aż tyle, gdybym chciał sobie założyć akwa to bym najpierw się dowiedział, a nie tak wszystko na kupe, dostałem je wszystkie razem, nic nie dokupowałem,Dzięki za rade. a jeśli byś mógł jeszcze coś dla mnie zrobić to napisz mi co to za ryba jest w mojej galerii, taka żółta, prosty czerwony ogon,


22.02.2012, 12:00 krzysztof86 pisze
user
między danio a bojownikiem


22.02.2012, 17:33 muza2012 pisze
user
zgadzam się z rainbow.a jeśli chcesz wiedzieć jak to się oblicza to poczytaj na necie lub zainwestuj w czasopisma bo ja ci tego nie powiem!!!i jeszcze jedno żadnym fachowcem nie jestem mam dopiero 13lat ale za to dużo dużo więcej wiem o akwarystyce niż ty i nie kituj że w sklepach nie chcą rybek


22.02.2012, 20:19 krzysztof86 pisze
user
dobra widzę że każdy potrafi tylko krytykować, a ja potrzebuje pomocy a nie słów krytyki:( Dzięki za wszystko


23.02.2012, 08:20 Artek71 pisze
user
Akwarium faktycznie przerybione i do tego tak małego baniaczka niektóre gatunki są nieodpowiednie, musisz wziąć pod uwage że te rybki urosną a w przelicznikach ilości ryb na litraż bierze sie wielkość rybki w cm do litrów, teraz nie pamiętam jaki jest przelicznik ale sprawdź na necie. Jest jeszcze jedna sprawa, gdzie są roślinki ? I od kogo dostałeś taki prezent ? Jeśli to jest wszystko nowe to przypuszczam że zostało "wciśnięte" w jakimś zoologu przez niewiedze lub aby zbyć jak najwięcej towaru. Jak znasz pochodzenie napisz niech to będzie antyreklama dla naciągaczy. Odnośnie pytania o rybkę to zdjęcie nie jest idealne ale stawiałbym na platynke.


23.02.2012, 09:43 krzysztof86 pisze
user
pewnie tak było jak piszesz:( dzięki


23.02.2012, 09:55 krzysztof86 pisze
user
kupiłem wczoraj dwie echinodorus wiridis pytałem czy potrzebują aparatury CO2 mówiła że nie, posadziłem na piasku i przesypałem drobnym kamykiem żeby nie wyszły, ale nie wiem czy dobrze, wyglądają dobrze, ale jeśli ona tak samo się zna jak ci co wcisnęli tyle ryb do mojego akwa to nie wiem:(


23.02.2012, 10:43 rainbow pisze
user
Widzisz bo dla sprzedawców w zoologikach nie obchodzi to czy masz 3 czy 30 rybek w akwarium , oni chcą sprzedać i zarobić , ryby pozdychają a ty wrócisz po nowe i tak się biznes kręci. Ostatnio byłam z zoologiku i baba sprzedawała 3 duchy amazońskie do 60 l , myślałam że mnie krew jasna zaleje i jeszcze inne ryby im wciskała. Także uważaj w sklepach , najpiewr czytaj potem idź do sklepu po to co aktualnie potrzebujesz , nie szukaj porad w sklepach bo oni się MOŻE znają na psiej karmie ale nie na rybach które rosną do 50cm dł. a oni sprzedają do baniaków gdzie dł. zbiornika to np60cm.
ps. dodaj zdjęcie rośliny w galerii zobaczymy jak zamotałeś , co do co2 to żabiennice tak strasznie nie potrzebują aparatury co2 , co nie zmienia faktu że do rozwoju jakiejkolwiek rośliny jest potrzebne dobre światło.


23.02.2012, 18:22 krzysztof86 pisze
user
ok:)


26.04.2024, 11:59 Reklama pisze
user
Odpowiedz