jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Akwarystyczne podstawy » Forum » Mętna, brązowożółta woda.
rejestracja przypomnienie hasła
Akwarystyczne podstawy

Akwarystyczne podstawy

Czyli forum ogólne. Dla początkujących i nie tylko.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy111 członków 164 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
01.03.2009

Moderatorzy Marcin

Najaktywniejsi członkowie

Otomik Otomik (60) Anais Anais (57)
Odpowiedz

Akwarystyczne podstawy

Mętna, brązowożółta woda.

14.12.2011, 14:31 Otomik pisze
user
Chodzi mi o glony, które widać i które oblebiają np szyby. Dobra, mam glony w postaci zielonego meszku na korzeniu i gałęzatki.


14.12.2011, 15:32 gosc pisze
user
Cytat:
Dobra, mam glony w postaci zielonego meszku na korzeniu i gałęzatki

jak nic z tym nie zrobisz to dopiero zobaczysz co to znaczy glon.


15.12.2011, 18:33 Otomik pisze
user
Obawiam się że nie, bo dba o to pięćdziesiąt gupicząt, glonojad, siedem platek i około 15 molinezji, z czego większość to nienażarte młode.


15.12.2011, 19:20 gosc pisze
user
wiesz co po co wogóle pytasz o cokolwiek jak widzę że sam wiesz najlepiej i negujesz wszystkie podpowiedzi i sugestie??? z mojej strony temat zamykam.


Ostatnio edytowane: 16.12.2011, 16:52

18.12.2011, 14:46 mephisto13 pisze
user
Nie obraź się ale widzę że ktoś powinien zapoznać się z podstawami akwarystki! Jeśli masz filter kubełkowy to przy takim litrarzu powinno wystarczyć czyszczenie co 3 tyg. ale ty przesadasz z karmieniem więc to przyśpiesza zabijanie gąbek Odmulać nie ma potrzeby co tydz. bo jak kolega wspomniał zabijasz bakterie nitrifikacyjne, które się znajdują w podłożu a mół ci się robi ponieważ przekarmiasz ryby i zastanawiam się czy nie masz przerybienia 1cm ryby/ 1 litr. Gąbek NIE czyścimy w wodzie do podmianek ponieważ zabijasz bakterie, robimy w wodzie spuszczonej z akwarium i podmiankę robimy 20-40% wody co tydz nie na miesiąc. Węcej wody podmieniamy jeśli używaż nawozów. Bakterii można dodać raz na tydz. a najlepiej po czyszczeniu filtra a nie codziennie. Ryby nie wyczyszczą wszystkiego z glonów musisz troszkę wnieśc własnego wkładu. Ja karmię ryby raz dziennie i wszysto jest ok, żadne rybki nie zdychają no chyba że ze starośći :) Wodę możesz mieć mentną ponieważ twoje akwarium w ten sposób nie może dojrzeć a odcień herbaciany może wynikać z elementów dekoracyjnych wykonanych z drewna.


Ostatnio edytowane: 18.12.2011, 14:49

19.12.2011, 19:31 Otomik pisze
user
Wada już mi się wyklarowała. Były to zarodniki białych glonów, których już na szczęście się pozbyłem. Dzięki wszystkim za porady, odkurzam partiami i następny raz wyczyszczę filtr za 3 tygodnie. Bakterii oczywiście nie podaję codziennie, tylko co tydzień (coraz rzadziej, ale jednak używam nawozów).


20.12.2011, 08:40 gosc pisze
user
no widzisz biały glon czyli pierwotniak pojawia się zazwyczaj w świeżo założonych zbiornikach lub w zbiornikach dojrzałych z filtrem czyszczonym pod wodą z kranu, anie z akwarium. Jeśli będziesz dalej robił tak jak robisz do tej pory twoje akwarium nigdy nie dojrzeje.


20.12.2011, 13:48 Otomik pisze
user
Czy pierwotniak osadza się na szybach, na korzeniu, bo wyschnięciu brązowieje, ma nitkowaty kształt i jest usuwany kuracją garbnikami z szyszek olchowych?


20.12.2011, 14:36 gosc pisze
user
nie pierwotniak nie osadza się na szybach ani niczym innym pierwotniaka usuwa się solą niejodowaną, zgaszonym światłem na okres do 3 dni i obfitym napowietrzaniem.


20.12.2011, 17:51 Otomik pisze
user
Czyli go nie mam, ale dzięki za poradę.


28.03.2024, 18:10 Reklama pisze
user
Odpowiedz