jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Dziwna obsada mojego akwarium
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Dziwna obsada mojego akwarium

16.11.2011, 12:54 Dragon pisze
user
Siemka. Jestem dosc nowy w sprawach akwarium i mam problem. Nie wiem czy dobrze wybralem dzial, ale problem dotyczy obsady(w jakis sposob ;p ). Do rzeczy: Mam male 10 litrowe akwarium, w ktorym miaszkaja sobie 4x White Cloud Mountain minnow(Tanichthys albonubes), polska nazwa to chyba kardynalek chinski i jeden czysciciel akwariowy ;) nazwa nie jest mi znana XD. Problem pojawia sie z nastepnymi dzikimi lokatorami. Mianowicie. Jakis czas temu kupilem mala roslinke, coby rybki mialy bardziej kolorowo. Jendak z roslinka musial przyjsc te slimaczek. Na poczatku myslalem sobie, ze to nawet fajnie gdy bedzie sobie chodzil taki jeden wedrownis, ale z jednego zrobily sie dwa itd,. na ten moment jest juz ich chyba z 20! Co robic? Powybierac je, zostawic, czy ugotowac i zjesc? :> Dodam tylko, ze ostatnio owa roslinka zaczela marniec i wyglada jakby byla zjadana.


16.11.2011, 14:12 gosc pisze
user
Chłopie, Ty się tymi ślimakami nie przejmuj, bo Ty masz dużo większy problem. Wiesz jaki? Podpowiem - słoik zamiast akwarium. W 10 litrach to możesz co najwyżej krewetki trzymać.


16.11.2011, 15:07 Dragon pisze
user
Wiem, ze mam male akwarium, ale na wieksze nie moge sobie pozwolic. To jest cos jakby starter, bo wszystko bylo gotowe.


16.11.2011, 16:47 gosc pisze
user
Minimalny litraż akwarium powinien wynosić 25 litrów, dla jednego bojownika, ewentualnie gupików. Kardynałki trzyma się w grupie powyżej 5 sztuk, a na to powinieneś mieć jakieś 60 litrów. A ten "czyściciel" to zbrojnik? Jeśli tak to masz niezłe bagno w akwarium. Robiłeś kiedyś testy wody? Azotany pewnie masz wysokie, a tym sposobem ryby się trują i długo nie pociągną. Tym bym się raczej martwiła.

Ślimaki w miarę możliwości wyciągaj i wyrzucaj, bo inaczej namnożą Ci się strasznie. Jak kupujesz roślinki to trzeba porządnie wypłukać.


16.11.2011, 19:33 Dragon pisze
user
Nie, to nie jest zbrojnik. Jest to dluzsza i bardziej smukla ryba. Co do testow wody. Robilem to jakis czas temu(z miesiac temu).zanioslem wode do sklepu i tam zrobili mi wszystkie testy jakie trzeba i Wszystko mialem na optymalnym stopniu poza jednym ktory byl minimalnie nizszy(czy tam wyzszy) ale zdecydowanie w normie. Slimaczki bede wyciagal. Co zrobic by sie tak nie mnozyly?


15.05.2024, 09:33 Reklama pisze
user
Odpowiedz