jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Zdychające Razbory Klinowe
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Zdychające Razbory Klinowe

02.11.2011, 01:04 beata pisze
user
Od dziesięciu dni zdycha jedna Razbora dziennie. Nie mają żadnych objawów choroby i inne rybki ich nie atakują. Pozostałe rybki są zdrowe i ani jedna nie zdechła. Parametry wody idealne, wogule nie można mieć do niczego zastrzeżeń. Razbory kupiłam z dwóch różnych miejsc gdyż nie mogłam od razu kupić tyle by strwożyć ławicę. Są u mnie ok pięciu miesięcy i jak do tej pory było wszystko ok. Nie dodaję żadnych nowych preparatów tyko odżywkę dla roślin i co 2 w płynie, karma nie była zmieniana (klasyczna wieloskładnikowa) Podmieniałam wodę raz w tygodniu 20% a obecnie co dwa dni 10%. Sama już nie wiem co mam robić :/ Obawiam się czy to nie przejdzie na inne rybki (cokolwiek by to nie było zabija!)


02.11.2011, 20:13 Otomik pisze
user
Ile jeszcze razborek zostało? Jeśli masz możliwość, przenieś je do akwarium zastępczego (rozrodcze albo kwarantannowe).
Zobacz, czy nadal będą padały. Pływają normalnie?


03.11.2011, 17:08 beata pisze
user
Ryb zostało mi pięć i są w małym akwa. Dziś żadna jeszcze nie zdechła a woda jest z dużego akwarium. Pływają normalnie czyli powoli w grupie nie są nerwowe czy bardziej ospałe, apetyt ten sam.


04.11.2011, 14:36 Otomik pisze
user
od jak dawna co2?


04.11.2011, 18:49 beata pisze
user
Co2 dodaję od roku i jak do tej pory było wszystko ok. Dawkowania nie zmieniam. Kolejna dziś zdechła zostały 4.
Obserwuję inne ryby ale tam jest ok. Mogę kupić nowe Razbory ale do puki się nie dowiem co jest nie tak w moim akwa to nie będę ryzykować.


Ostatnio edytowane: 04.11.2011, 18:51

04.11.2011, 21:20 Otomik pisze
user
Masz testy wody? zrób wszystkie jakie możliwe i podaj wyniki. Masz napowietrzanie? Jeśli testy będą w normie, spróbuj odkażaczem


Ostatnio edytowane: 04.11.2011, 21:21

05.11.2011, 18:30 beata pisze
user
Robię testy paskowe i wszystko mam w normie. Nigdy lepszej wody nie miałam. Napowietrzam dwoma kamieniami przez dziesięć godzin dziennie (napowietrzacz jest z regulacją mocy i ustawiony na średnie działanie) także mam deszczownię przez 24/h . W akwa chyba nie jest tak źle gdyż dziś pani skalar złożyła ikrę na żabienicy ale także dziś wyłowiłam z kwarantanny kolejną zdechłą Razborę.Zostały 3.


05.11.2011, 18:54 gosc pisze
user
Trudno tak powiedzieć bez żadnych objawów. Dodałaś jakiegoś leku rybom na kwarantannie? Może daj trochę soli dla odkażenia, akryflawiny?


05.11.2011, 21:23 mephisto13 pisze
user
Mówisz że zrobiłaś testy paskowe a możesz nam podać wyniki?
Wodę masz klarowną czy lekko zmętniałą? Rybki pływają przy tafli wody czy nie?
Ja miałem podobny przypadek z razborami ale jak się później okazało miałem zbyt wysokie stężenie NO3 :(
Polecam zwiększyć podmianki do 30-35% na tydzień i dać sobie spokój z tymi co 2 dni 10%.
Napowietrzanie pozostaw na 24h/24h a szczególnie w nocy ponieważ rośliny wytwarzaja CO2 w dzień możesz wyłączać ponieważ rośliny wytwarzają tlen. Jeszcze możesz spróbować podnieść temp. do 28*C
Nie wiem co można ci jeszcze doradzić??


05.11.2011, 21:43 beata pisze
user
NO3 -10 mg/l
NO2 - 0 mg/l
Gh >4*d
KH 3*d
pH 6,8
W wodzie pływa troszeczkę pyłu z podłoża gliniano- torfowego ale to podłoże mam już od lutego.
Temperatura stała u mnie to26*C (wogule nie korzystam z grzałki, choć takową mam)
Latem straciłam 3 i gupiki i 2 kirysy, teraz zastanawiam się czy to z tego samego powodu co teraz razbory ?


16.04.2024, 11:23 Reklama pisze
user
Odpowiedz