jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Zrób to sam » Forum » jak obniżyć temperaturę wody w akwarium?
rejestracja przypomnienie hasła
Zrób to sam

Zrób to sam

DIY - Czyli zrób to sam. Wasze własne projekty i patenty na sprzęt, dekoracje, itp.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy33 członków 23 dyskusji

Właściciel

freeze80

freeze80
Data utworzenia
26.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (9) freeze80 freeze80 (8)
Odpowiedz

Zrób to sam

jak obniżyć temperaturę wody w akwarium?

28.06.2009, 11:03 modeline=* pisze
user
jak można obniżyć temperature w akwarium


28.06.2009, 15:45 Latifa pisze
user
Chyba najlepszy sposób to montaż w pokrywie wiatraczków od komputera. dobrze jest uchylić pokrywę dla lepszego przewiewu.

Możesz też próbować wkładać do akwa zamrożone butelki z wodą i je wymieniać w ciągu dnia. Czyli ze 3 butelki, jedna w akwa dwie w zamrażalniku, tak żeby zawsze była któraś gotowa do użycia.

Kostek lodu nie radzę, bo rybki mogą je skubać i się przeziębić.

Można też podmieniać wodę na chłodniejszą o 1-2 stopnie, ale to chyba niewiele pomoże.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

29.06.2009, 17:29 modeline=* pisze
user
bo najlepszą temperaturą w akwarium jest 25stopni a ja mam 28stopni to bardzo źle jeśli nie to przy jakiej temperaturze powinnam się obawiać o moje rybki? a i na dniach możę dzisiaj powinna urodzić moja gupiczka czy taka wysoka temperatura jej nie zaszkodzi?


29.06.2009, 20:56 Artur pisze
user
to zależy od ryb, np neony i palety lubią wodę około 30 stopni, gupiki z kolei niższą. Jak cały czas pływały w 28 to nic im nie będzie.


29.06.2009, 22:39 Piotrek pisze
user
wg. prognozy pogody, jutro ma być 30 stopni upału (jutro czyli 30 czerwca 2009), a ja już mam w akwarium ponad 28 (zwykle 25~26).

Mam nadzieję, że akwarium nieco się wychłodzi przez noc, bo otosy i kosiarki czują się raczej nieswojo.


30.06.2009, 11:23 Anais pisze
user
Ja mam zawsze uchyloną pokrywę w akwarium. Jak na razie nie mam problemów z temperaturą ale gorące dnie przed nami.

Słyszałam też, że niektórzy ustawiają wiatrak przed akwa i to też pomaga.

Można też przygotować sobie woreczki z lodem i wkładać na jakiś czas do akwa (albo butelki).

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

19.04.2024, 16:05 Reklama pisze
user
Odpowiedz