jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Zrób to sam » Forum » elektrozawór do butli z co2 za grosze!!!
rejestracja przypomnienie hasła
Zrób to sam

Zrób to sam

DIY - Czyli zrób to sam. Wasze własne projekty i patenty na sprzęt, dekoracje, itp.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy33 członków 23 dyskusji

Właściciel

freeze80

freeze80
Data utworzenia
26.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (9) freeze80 freeze80 (8)
Odpowiedz

Zrób to sam

elektrozawór do butli z co2 za grosze!!!

11.03.2011, 20:36 gosc pisze
user
Zastanawiałem się nad kupnem oryginalnego elektrozaworu do butli, ale poczytałem trochę opinie na ten temat i wniosek wysnuł się taki, że co jeśli będą przepuszczać gaz czy coś. Od około 10 lat jeżdżę samochodem na gaz, a ciśnienie w butli samochodowej jest wyższe niż w butli z Co2 więc elektrozawór w instalacji samochodowej musi być mocniejszy i bardziej niezawodny. Znalazłem w częściach stary elektrozawór wraz z filtrem do gazu, ale okazało się że nie działa. Pojechałem do znajomego który zakłada instalację do samochodów, aby zakupić nowy koszt od 50 zł ale nie miał nowego ale za to całe wiadro używanych wziąłem najmniej wyeksploatowany czyli najczystszy od razu sprawdziliśmy przy akumlatorze czy działa był OK, a kosztowało mnie to czteropaka piwa normalnie używany max 20 zł lecz polecam nowy. Kumpel zarobił mi 2 rurki miedziane do wejścia i wyjścia gazu do elektrozaworu. Wróciłem do domu rozkręciłem wyczyściłem w środku było trochę rdzy wiadomo używany wyczyściłem i złożyłem do kupy. Do zasilania użyłem zasilacza 12V od ładowarki wkrętarki i działa całość sterowane programatorem czasowym działa 10 godzin dziennie. Elektrozawór przykręciłem do szafki z boku i oto rezultaty:

94ee83c85776c4b5med.jpg
90a923b0b5dcd799med.jpg
0c5436f8acd6ee6emed.jpg
33897193c7f0a396med.jpg

A teraz zestawienie moich kosztów:

1. elektrozawór - mnie 4 piwa normalnie nowy od 50 zł używany do 20 zł
2. zasilacz - mnie nic normalnie do 10 zł
3. rurki miedziane i zarobienie ich - 10 zł

w sumie kosztowało to mnie 20 zł gra naprawdę warta świeczki, a satysfakcja niesamowita polecam każdemu!!!


31.03.2011, 23:22 freeze80 pisze
user
KarolOliwierIwo - pełen szacunek dla pomysłu - Motoryzacja W Służbie Akwarystyki ;)

Zatopić cały świat ;)

26.04.2024, 00:52 Reklama pisze
user
Odpowiedz