jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » neony i gupiki w akwarium i gupiki zdychaja
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

neony i gupiki w akwarium i gupiki zdychaja

20.03.2011, 14:19 Pit53 pisze
user
mam pztanie. w akwarium 25 l mam 4 neony, mały kirys i było 6 gupików. niestety nie wiem czemu 5 gupików nagle zdechło, miały poszarpane płetwy. parametry wody w porzadku, woda przed wpuszczeniem ryb odstana, temperatura ok 26 stopni, chodzi filtr i napowietrzanie.czy to możliwe, że nenony podgryzały gupiki? Ten odtatni gupik, który został, ma tak jakby wyszarpany kawałek koło płetwy grzbietowej... Przecież gupiki sa dość proste w hodowli, kiedyś dawno trzymałem je w słoju i naświetlalem lampką i mnożyły się jak głupie a teraz padają mi jak muchy...


20.03.2011, 16:37 gosc pisze
user
Akwarium masz za małe na te ryby, więc wchodzą sobie w drogę. Bez innych informacji nie jestem w stanie powiedzieć, co innego mogłoby to być.


20.03.2011, 19:58 Arterix300 pisze
user
Tak napewno działa u ciebie jakis neon terorysta :) po zatym żadna rybka nie jest prosta w hodowli A w słoiku to mozna trzymac ogórki. I nie napisałeś nic konkretnego za mało informacji tak jak pisze Anne


20.03.2011, 20:19 Pit53 pisze
user
wcześniej hodowałem gupiki w kuli i to ładny kawał czasu. zakupiłem im akwarium, żeby miały lepsze warunki i po nich, właśnie dogorywa ostatni samiec> Ma on tak jakby ranę w okolicy płetwy grzbietowej.
To ile i jakich ryb mogę mieć w akwarium 25l?
Takie kupiłem w sklepie z pełnym osprzętem firmy bodaj aquael... Polecili mi w sklepie i powiedzieli, że w zupełności wystarczy
A neony mają się świetnie. i kirys też...


20.03.2011, 21:54 Arterix300 pisze
user
Co do choroby nie podałes podstaw jak kolory sposób pływania,zachowanie rybki. Najczęstrzą chorobą u gupików jest mykobakterioza sprawdz sobie w wiki objawy - http://pl.wikipedia.org/wiki/Mykobakterioza_ryb Co do pojemności akwa i zaproponowania rybek są tu specjalisci od tego na pewno ci odpowiedzą :) że 1 bojownika


21.03.2011, 20:44 Pit53 pisze
user
ostatni gupik padł niestety. Objawy cóż, osowiały cały czas stał w kącie akwarium. cały czas przy powierzchni był. Potem juz wczoraj wieczorem mu ogon opadał. Wprawdzie jeszcze wczoraj jadł, ale miał dziwne coś przy płetwie grzbietowej, jakby kawałek wyszarpany...No i rano już niestety zszedł...
Neonki natomiast i kirysek mają się bardzo dobrze


12.05.2024, 23:26 Reklama pisze
user
Odpowiedz