jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Obsada akwarium » Forum » Obsada do 35 litrów
rejestracja przypomnienie hasła
Obsada akwarium

Obsada akwarium

Nie wiesz jakie ryby hodować? Co się z czym gryzie? Pytaj w tej grupie.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy101 członków 317 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
05.11.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

mephisto13 mephisto13 (93) Mlody94 Mlody94 (64)
Odpowiedz

Obsada akwarium

Obsada do 35 litrów

08.10.2010, 17:15 mephisto13 pisze
user
czytalem ze gupiki maj mozliwosc zmiany pluci tak jak kura moze stac sie kogutem:)
co do stada to kazdy moze ci co innego powiedziec bo mi mowiono ze min 3 tobie 5-6 ale nie ma o co sie klucic.
ja mam 3 i doskonale sie zachowuja:)

co do zaszalalem z deka to pisalem "albo" a nie "i"

a kiryski nie beda wchodzic w droge neon czy barwienca


Ostatnio edytowane: 08.10.2010, 17:17

08.10.2010, 17:54 gosc pisze
user
Na wielu stronach pisze, o ile się doczyta dokładnie, że stado to powyżej 5-6 szt. W trójkach,czwórkach trzyma się ryby tworzące haremy. A taka 'niedogoda' dla niektórych gatunków jest zwyczajnie uciążliwa, przez co ryby czują się mało pewnie i mogą być zestresowane, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

U gupików b.rzadko dochodzi do takiej zmiany płci, za to bardzo często jest to widoczne np. u mieczyków. Wiele osób, które prowadzi hodowle tych ryb oddzielnie trzyma samce i samice, zapobiegając w ten sposób niekontrolowanemu rozrodowi.

Nie ma znaczenia, czy pisałeś 'i' czy 'albo', nawet w tym lepszym przypadku 35l to szklanka wody i zwyczajnie za mało. ;)


08.10.2010, 18:41 mephisto13 pisze
user
Może masz rację co do gupików ale przecię nie zrobi sobie przedziałki prze środek akwarium, żeby móc podiwać samiczki i samczyków:)

Ja zaproponowałem obsadę, którą ja widzę i podałem ile podałem ale nie powież mi chyba, że 5-6 black phantom tetra to zadużo na 35L plus 3-4 kiryski pstre albo spiżowe.

Jeśli tak twierdzisz to jak ty obliczasz ile i jakich rozmiarów rybki można wrzucić na ten zbiornik???


08.10.2010, 20:54 Latifa pisze
user
Kirysy za duże jak na 35L zdecydowanie, bardzo ruchliwe rybki, rosnące całkiem spore. Miałam spiżowe 6-7cm i w 112L miały w miarę, ale lepiej by im w jeszcze większym było. No chyba, że pandy... Na takie akwarium to kilka sztuk może jakichś razbor klinowych, lub neonów z 6-7 szt. albo kardynałków dało by radę. Ewentualnie jak już było wspomniane bojownik. Choć ja na 37 mam dwa bojowniki ( akwa podzielone na pół) i sobie żyją spokojnie i szczęśliwie. Ale myślę kiedyś o neonach do tego mojego akwarium. Gupiki same samce, lub jak się chce harem, ale trzeba pilnować tego jakoś, żeby przerybienia nie było, z czym w tym przypadku ciężko. Można też zrobić krewetkarium. A jak już mowa o przykładowych obsadach to z forum akwarystyka.com.pl proszę bardzo:

Akwarium 30l
a. harem bojownika
b. parka muszlowców
c. krewetkarium
d. harem bojownika, 6x neon czerwony
e. 7x neon innesa, 4x kirysek panda, 2x krewetka amano
f. 7x rasbora klinowa, 4x krewetka red cherry, 2x krewetka amano

Akwarium 35l
a. harem bojownika, 4 x kiryski panda


Ale z tym haremem bojownika to nie wiem czy bym się zgodziła. Może na 35L, ale ryby musiałyby być wtedy łagodne. Na 30L to za dużo jednak.. No i z tym haremem plus neony to też przesadzili, ale ja tylko cytuję co znalazłam.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

Ostatnio edytowane: 08.10.2010, 20:57

09.10.2010, 08:02 mephisto13 pisze
user
Masz rację teraz mi przypomniałeś jak przeczytałem twój post, że kirysy spiżowe potrzebują długości akwarum mni. 60 cm tu przyznaję mój błąd zapomniałem o tym ale pstry i panda mają podobne wymogi wierząc co znajduje sie w encyklopedii "akwar.net" mni. 40 cm tylko litarz zamały mni. 40 L. Natomias co do kiryska pandy są bardzo ładne ale delikatne i "leniwe" to bym je odradził. Co do krewetek nie miałem zabardzo nic z nimi do czynienia ale 7x rasbora klinowa to całkiem niezły pomysł!

Stwierdzam, że jak zakładamy akwarium to min 100 L żeby mieć ciekawsza obsadę oprócz neonów:)


Ostatnio edytowane: 09.10.2010, 08:16

09.10.2010, 08:33 jasminaa pisze
user
mephisto13 pisze:
Masz rację teraz mi przypomniałeś ...

Chyba "przypomniałaś" :)


09.10.2010, 16:57 mephisto13 pisze
user
Przepraszam zwracam honor "przypomniałaś":)

jasminaa to ta sama osoba co latifa??


09.10.2010, 20:43 jasminaa pisze
user
mephisto13 pisze:
Przepraszam zwracam honor "przypomniałaś"

jasminaa to ta sama osoba co latifa??

Tak, z konta Latifa już nie korzystam ;)


18.04.2024, 02:56 Reklama pisze
user
Odpowiedz