jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Choroby ryb » Forum » Welony są osowiałe
rejestracja przypomnienie hasła
Choroby ryb

Choroby ryb

Ryba zachorowała? Nie wiesz co to za choroba? Zapytaj, poczytaj.

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy96 członków 131 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
06.03.2009

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Anais Anais (59) gucio gucio (33)
Odpowiedz

Choroby ryb

Welony są osowiałe

09.10.2009, 13:31 Emilka806 pisze
user
Rybki mają juz pół roku...ostatnio zmieniłam im pokarm na rozwielitke...jak zawsze zjadały wszystko tak tym razem pokarm osiadł na żwirku...i od tego czasu jedna stała się bardzo osowiała tzn że nie je, nie chce zbytno pływac cały czas siedzi obok filtra...myslalam że to z powodu pokarmu...zmieniłam na płatki...okazało sie że tylko przez dwa dni to jadły...kupiłam dziś im stary pokarm ktory zawsze podawałam...i znów nie jedza...wczoraj je przeglodziłam gdyz myslałam że może przejadły się...ale to nic nie dało...co im może dolegać


09.10.2009, 20:36 Anais pisze
user
Oooo, no to nie wiem co ci doradzić jeśli to nie pokarm...

Może tak:
1. sprawdź dokładnie czy nie są chore (jakichś zewnętrznych) np czerwone skrzela
2. sprawdź jakość swojej wody - może parametry są zachwiane a welony chyba są wrażliwe na tym punkcie (czy nie ma za dużo azotanówn)

Nie znam się jednak na welonach. Myślę, że najbardziej kompetentna będzie tu jednak Caroline ^^

P.S: swoja drogą beznadziejnie potraktowali cie na tym forum gdzie pytałaś o rade w tej samej sprawie ... Współczuje.

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

Ostatnio edytowane: 09.10.2009, 20:45

10.10.2009, 22:08 Shekaka pisze
user
Sprawdź im płetwy czy nie są postrzępione. Martwica płetw to najczęstsza choroba welonów. Jeśli choroba nie jest zaawansowana to jest szansa na wyleczenie. W tym przypadku musisz wyłowic chore ryby do osobnego zbiornika i zastosowac kąpiel fmc.


12.10.2009, 08:33 Latifa pisze
user
Witam.

Hmmm.. miałam kiedyś osowiałe welony i było to przez wiciowce jelitowe.. Zmiana pokarmu mogła wywołać taki efekt. Powiedz jakie odchody mają rybki, czy załatwiają się, czy nie, a może ich odchody są przezroczyste, nitkowate itd.

Jeszcze napisz jakie masz akwarium, ile rybek, jak często podmieniasz wodę itd.

Myślę, że jak rybki nie chcą jeść to z pewnością jakaś choroba je dopadła..

patrz mój nowy profil -->jasminaa

13.10.2009, 14:27 Anais pisze
user
Zobacz poradnik Sera na tej stronie tam jest opis choroby a także tabelka w której możesz odszukać objawy i zidentyfikować chorobę.

"Zdrowe ryby w akwarium ale jak?" :

http://www.sera.de/index.php?id=701&L=12

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

13.10.2009, 14:44 Anais pisze
user
Mam też pytanie czy Caroline leczyłaś ta chorobę i jak, możesz napisac?

Metronidazolem? :) Stosował ktoś ten lek w tej chorobie?

Niebezpieczeństwo utraty równowagi trwa chwile, nie ryzykując wcale tracimy siebie na zawsze…

Ostatnio edytowane: 13.10.2009, 14:45

14.10.2009, 10:29 Latifa pisze
user
Wiciowce jelitowe u moich welonek leczyłam nastepująco:

1. Chore ryby w osobnym zbiorniku, temperatura 30 stopni, filtracja
2. Głodówka 2-3 dni i leczenie w bactopur direct plus codzienna podmiana wody i uzupełnianie leku
3. Po głodówce karmy roślinne, bo wiciowce są mięsożerne i bez pokarmu mięsnego wyginą (bardzo dobry zielony groszek ugotowany)
4. Leczenie aż do skutku ( czyli do uzyskania normalnych odchodów)
5. Najlepiej odkazić też zbiornik główny, bo jajka wicowców jakiś czas przetrwają w akwarium, w odchodach ryb i może ponownie wystąpić choróbsko.

patrz mój nowy profil -->jasminaa

Ostatnio edytowane: 14.10.2009, 10:29

29.09.2010, 22:26 mam_rybke pisze
user
Witam.

Czy mogłabym się więcej dowiedzieć na temat objawów tychże wiciowców?


05.10.2010, 21:05 mam_rybke pisze
user
Czy na wiciowce pomoże preparat Tropical CMF?


08.05.2024, 18:07 Reklama pisze
user
Odpowiedz