jesteś tutaj: Strona główna » Grupy » Biotopy » Forum » Ryby z pyszczakami
rejestracja przypomnienie hasła
Biotopy

Biotopy

Tanganika, Ameryka południowa, Azja i inne

Grupa otwarta

+ dołącz do grupy8 członków 12 dyskusji

Właściciel

Piotrek

Piotrek
Data utworzenia
24.05.2010

Moderatorzy

Najaktywniejsi członkowie

Kunta Kunta (4) Gucio_55 Gucio_55 (3)
Odpowiedz

Biotopy

Ryby z pyszczakami

30.05.2010, 00:47 Kunta pisze
user
magdalena_sc pisze:
mam znajomą co trzyma je z akarą i pielęgnicą zebrą i jakoś sie nic nie dzieje
raczej akara dokucza innym

To że się nic nie dzieje nie znaczy że rybom jest tam dobrze.
Ciekawe jak długo utrzyma się taki stan.
Póki ryby młode wszystko się udaje, dopiero po kilku latach hodowli można powiedzieć że jest spokój...
Wg mnie (i nie tylko) nie powinno się mieszać biotopów bo:
Po pierwsze - parametry wody - Afrykańskie Pyszczaki Potrzebują o wiele twardszej i bardziej zasadowej wody niż dajmy na to Akara.
Po drugie - zachowania - ryby z różnych biotopów po prostu nie potrafią "zrozumieć" sygnałów dawanych przez inne gatunki z zupełnie innej części świata. To co dla jednych oznacza pokojowe nastawienie dla innych może oznaczać rozgrzewkę przed walką... Z tego właśnie powodu nie powinno mieszać się w jednym baniaku ryb z miejsc z podobnymi parametrami wody np. Malawi, Tanganika, Wiktoria...

http://www.klub-malawi.pl/

30.05.2010, 10:13 gosc pisze
user
Zgadzam się z Tobą, Kunta. nawet ryby z tak bliskich sobie jezior jak Tanganika i Malawi nie mogą być mieszane, bo dosc ze mają odmienne wymagania pokarmowe, to juz tak bardzo roznią się zachowaniem.
Pyszczaki to ryby akceptujące tylko 'swoich' a i tu czesto dochodzi do konfliktów, wiec mieszanie ich jeszcze z innymi rybami jest fatalne w skutkach.
Dami, ryby kupuje się dopiero gdy zbiornik jest gotowy i dojrzały. Czemu więc robisz wszystko na opak zamiast posłuchać tego co Ci radzą? przeciez to Ty źle na tym wychodzisz


01.06.2010, 15:45 magdalena_sc pisze
user
czy dobrze :) hmmmmm ze czasami się tłuką to raczej nie jest dobre :) z tego co wiem to są razem ze sobą jakieś 3 lata :) w jednym akwa :) jak widać ja sama muszę jeszcze sie trochę nauczyć :)
pozdro


28.03.2024, 23:11 Reklama pisze
user
Odpowiedz